„Kraków. Kolorowy portret MIASTA” - J. Myjak - recenzja


Kraków to kolejna kolorowanka z serii Kolorowy portret miasta wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk. Tym razem autorka zabiera najmłodszych do stolicy Małopolski, pokazując im m.in. Sukiennice oraz Wawel.

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. Znajduje się tu wiele zabytków, teatrów oraz muzeów. Była stolica Polski jest miejscem, które chętnie odwiedzają turyści. Dzięki kolorowance Kraków. Kolorowy portret MIASTA dziecko może poznać historię i kulturę tego miejsca.

978-83-274-4185-0Praca jest podzielona na dwie identyczne części. Wśród nich znajdują się obrazki, na których dziecko może pokolorować kościół Mariacki, tramwaj, a także krakowską szopkę. Nie zabrakło również wycinanek. Podobnie jak w innych książkach z tej serii, znajduje się tutaj tradycyjny strój oraz pocztówka. Ciekawym dodatkiem są łamigłówki w postaci labiryntów oraz możliwość narysowania własnego dzieła z „rozdziale” W muzeach Krakowa.

Wszystkie ilustracje zostały opatrzone podpisami. Są to zarówno nazwy obiektów jak i ciekawostki. Pośród nich przeczytamy o Sukiennicach, regionalnych potrawach oraz krakowskich kopcach.

Kolorowanka została starannie wykonana, a kartki mocno się trzymają. Podobnie jak książka o Poznaniu, tak i ta może zostać wykorzystana podczas zajęć dydaktycznych z dziećmi. Jest ona bowiem przeznaczona dla dzieci w wieku 8-13 lat. Nie oznacza to, że młodsi nie mogą z niej skorzystać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że praca zawiera podwójne strony, co również może być wykorzystane (jak zaleca Wydawnictwo) do sprawdzenia przez dziecko swojej wyobraźni i pokolorowania obrazków przed wycieczką do Krakowa. Natomiast druga część uzupełnia po zwiedzeniu miasta.

 

Plus Minus

Na plus:

+ solidne wykonanie

+ podwójne rysunki

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ format

+ czytelne ilustracje

Na minus:

- brak

Tytuł: Kraków. Kolorowy portret MIASTA

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4185-0

Liczba stron: 72

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz