„Warszawa. Kolorowy portret MIASTA” – J. Myjak - recenzja


Kolorowy portret miasta to seria Wydawnictwa Olesiejuk to seria kolorowanek przedstawiająca historię oraz kulturę polskich miast. Jednym z prezentowanych miast jest Warszawa. Dzięki tej książce dziecko ma niepowtarzalną okazję poznać ciekawostki o stolicy naszego kraju.

Cała seria składa się z dwóch identycznych części. Warszawę może zostać wykorzystana przez dwójkę dzieci do rywalizowania i porównywania obrazków, jak również do uzupełnia pierwszej części przed zwiedzaniem miasta, a drugiej – kiedy już odwiedzimy przedstawione w książce miejsca.

978-83-274-4321-2Praca składa się z kolorowanek oraz wycinanek. Wśród pierwszych znajdziemy także zagadki do rozwiązania, np. co skrywają warszawskie piwnice. Obrazki zostały opatrzone podpisami oraz ciekawostkami. Dziecko dowie się z nich m.in. czym najlepiej podróżować po Warszawie, a także co można zobaczyć w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pośród wycinanek najmłodsi znajdą strój tradycyjny oraz pocztówkę.

Publikacja zawiera wielce informacji o Placu Zamkowym, Łazienkach Królewskich oraz Pałacu w Wilanowie. Nie zabrakło również wiadomości o Sejmie czy Pałacu Prezydenckim.

Książka została starannie wykonana. Zarówno rysunki, jak i napisy są czytelne, a kartki mocno się trzymają. Kolorowanka może być wykorzystana przez dzieci w wieku 8-13 lat, ale również młodsi znajdą coś dla siebie. Podobnie jak inne kolorowanki z tej serii, tak i tą można wykorzystać na zajęciach szkolnych, zwłaszcza na lekcjach historii w klasach IV-VI.

 

Plus Minus

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ solidne wykonanie

+ czytelne ilustracje

+ podwójne rysunki

 

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Warszawa. Kolorowy portret MIASTA

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4321-2

Liczba stron: 72

Oprawa: broszurowa

Cena:  12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz