„Polska do kolorowania. Z kredkami dookoła Polski” - A. Wiśniewska, J. Babula - recenzja


Nie od dziś wiadomo, że przez zabawę dziecko najwięcej się uczy. W ten sposób możemy przekazać mu najprostsze informacje, ale również te ważne jak historia naszego kraju. Wydawnictwo Olesiejuk wydając pracę Polska do kolorowania nie tylko przybliża polskie województwa, ale także legendy.

poslakPolska do kolorowania to kolejna kolorowanka podobna do Miasta Europy oraz Konstytucja 3 maja do kolorowania. Tak jak one została wydana w formacie A3, co sprawia, że zamieszczone rysunki są wyraźne, a szczegóły łatwe w pokolorowaniu. W kolorowance znajdziemy informacje o wszystkich województwach. Jednak to nie wszystko. Osobne „rozdziały” poświęcono na legendy polskie, ogólną mapę Polski, Warszawę oraz Kraków. Wyszczególnienie Warszawy i Krakowa wydaje się uzasadnione, choć powinno pojawić się także Gniezno. Na samym końcu umieszczono kolorowanki ze strojami ludowymi według podziału: Polska północna, środkowa oraz południowa.

Wszystkie rysunki są podpisane. Mamy zarówno nazwy większych, jak i mniejszych miast, a także zabytków oraz rzek. Ciekawym dodatkiem jest umieszczony na każdej stronie kompas.

Zaletami pracy są przedstawione na rysunkach zabytki i obiekty, które są dokładne i czytelne. Innym plusem jest duży format pracy. Również wspomniane podpisy zasługują na uznanie. Kolorowanka została solidnie wykonana, kartki nie wypadają, a rysunki się nie rozmazują.

Podsumowując, dzięki Polsce do kolorowania dziecko pozna mapę administracyjna kraju z najważniejszymi zabytkami i rzekami. Książka jest idealna dla dzieci w wieku 8-13 lat. Może ona zostać wykorzystana zarówno w domu, przez rodziców, jak i przez nauczycieli jako pomoc dydaktyczna. Publikacja może zostać również wykorzystana jako dodatek na zajęciach świetlicowych.

 

 

Plus/minus:

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ duży format

+ czytelne ilustracje

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Polska do kolorowania. Z kredkami dookoła Polski

Autor: Anna Wiśniewska, Joanna Babula

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4164-5

Liczba stron: 48

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Łukasz Konopko

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz