„Wersal” - R. Lapassade - recenzja


Pałac wersalski jest miejscem, które chętnie odwiedzają turyści. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Rozbudowany w czasach Ludwika XIV stał się symbolem przepychu i władzy. Dzięki wydanej przez Wydawnictwo Olesiejuk kolorowance, możemy przenieść się w niezwykły świat francuskiego dworu.

wersalkolorowankaFrancja w epoce nowożytnej wciąż fascynuje wielu badaczy. Losy Ludwika XIV, choć wydawać by się mogło, że opisane zostały już dokładnie, to nadal są przedmiotem wielu publikacji. Podobnie jest z Rewolucją Francuską i przepychem z jakim kojarzona jest Maria Antonina oraz jej mąż Ludwik XVI. Mimo że recenzowana pozycja nie jest do poczytania, a do kolorowania, to dzięki po pierwsze się zrelaksujemy, a po drugie poznamy historię najwspanialszego francuskiego pałacu jakim jest Wersal.

Książka Wersal jest głównie przeznaczona dla dorosłych, ponieważ jest to kolorowanka w stylu antystresowych. Nie mamy żadnego podziału na części lub rozdziały. Natomiast bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie po lewej stronie oryginalnych obrazów a po prawej ich fragmentów do pokolorowania. Większość z rysunków, które mamy do pokolorowania to szczegóły z pałacu lub przybliżony portret władcy. Wśród zaprezentowanych obrazków mamy m.in. Basen Apollona, Śpiącą Ariadnę, portret Marii Antoniny oraz Ludwika XIV.

Kolorowanka ma format A4. Jest wykonana bardzo solidnie, dzięki czemu kartki nie wypadają. Również zintegrowana oprawa dobrze się sprawdza. Praca zachwyca przede wszystkim wyglądem oraz starannością wykonania. Rysunki nie są rozmazane, a wybrane fragmenty oryginalnych portretów oraz zabytków pozwalają na przyjrzenie się i poznanie szczegółów, których normalnie nie moglibyśmy zobaczyć.

Jak wspomniano praca jest przeznaczona dla dorosłych. Głównie ze względu na jej kategorie kolorowanek antystresowych, ale także detali jakie należy pokolorować. Niemniej jednak starsze dzieci potrafiące dokładnie wykonywać rysunki, powinny sobie z nią poradzić.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ wygląd

+ przejrzystość rysunków

+ wybór tematu

+ format

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Wersal

Autor: Roxane Lapassade

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4582-7

Liczba stron: 122

Oprawa: zintegrowana

Cena: 24,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Łukasz Konopko

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz