„Historia Polski do kolorowania - z kredkami podróż w przeszłość” – K. Wiśniewski, B. Kuropiejska - recenzja


Od pewnego czasu Wydawnictwo Olesiejuk wydaje serie kolorowanek dla dzieci, które dotyczą historii Polski, świata oraz poszczególnych miast. Tego typu publikacje skutecznie uczą dzieci poprzez zabawę. Tym razem możemy zabrać pociechy w podróż po kraju, ponieważ Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało książkę Historia Polski do kolorowania. Z kredkami podróż w przeszłość.

978-83-274-4886-6Kolorowanka jest podzielona na 24 rozdziały, wśród których poznamy dzieje Polski od Piastów do współczesności. Ostatnie części poświęcone są noblistom, zmianom administracyjnym państwa oraz Belwederowi. Nie zabrakło również miejsca na małe podsumowanie, czyli poczet królów i książąt, z których musimy pokolorować tych wymienionych w książce.

Wydzielono także części o powstaniu listopadowym oraz styczniowym, co oczywiście zasługuje na uznanie. Warto wspomnieć, że o powstaniu wielkopolskim wspomniano krótko w podrozdziale „Do wolnej Polski”, nie zaznaczono jednak, że było ono jedynym wygranym. Ponadto większy nacisk położono na dzieje Polski w XX w.. W porównaniu z innymi wiekami, XX w. został przedstawiony dość szczegółowo. Jest to oczywiście plus, gdyż w szkołach nie zawsze omawia się historię Polski po II wojnie światowej.

Podobnie jak inne kolorowanki z tej serii, tak i ta została wydana w formacie A3. Jest to jedna z zalet, bowiem rysunki oraz napisy są czytelne i łatwiejsze do pokolorowania. Plusem jest przede wszystkim podjęty temat, gdyż dzięki temu, tak jak w przypadku innych kolorowanek tego Wydawnictwa,  można je wykorzystać na zajęciach lekcyjnych. Książka jest skierowana głównie do dzieci w szkole podstawowej, i to właśnie one mogą  użyć jej do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas lekcji. Część z tematów  można zrealizować  w klasach I-III, ale największy użytek będą z niej mieli uczniowie klas IV-VI.

Podsumowując, kolorowanka Historia Polski… jest kolejną książką tego typu wydaną przez Wydawnictwo Olesiejuk, którą można wykorzystać nie tylko w domu, ale również w szkole podczas zajęć. W prosty oraz ciekawy sposób dzieci mogą poznać historię naszego kraju. Publikacja jest solidnie wykonana, zatem  nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, zwłaszcza, gdyby chciały skorzystać z niej najmłodsze dzieci.

 

Plus Minus

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ duży format

+ czytelne ilustracje

+ opisy do zdjęć

 

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Historia Polski do kolorowania. Z kredkami podróż w przeszłość

Autor: Krzysztof Wiśniewski, Barbara Kuropiejska

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83;274-4886-6

Liczba stron: 48

Oprawa: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Jagoda Marek

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz