N. AlSayyad „Kair. Historie miasta” - zapowiedź


Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukaże się książka Nezara AlSayyada „Kair. Historie miasta”. Jest to literacka podróż przez dzieje metropolii liczącej tysiące lat. 

Kair niegdyś był królewską osadą założoną przy piramidach w Gizie, teraz jest największym miastem w Afryce. W Kairze wciąż  panuje klimat charakterystyczny dla miast Bliskiego Wschodu. Książka jest nie tylko panoramą dziejów miasta, ale też niezwykle dogłębną analizą jego architektury i formy urbanistycznej. Obraz Kairu, jaki wyłania się z książki jest niezwykle barwny i daleki od powierzchowności zwykłych przewodników turystycznych. Dzięki talentowi autora nawet czytelnik, który nigdy nie był w opisywanych miejscach będzie miał wrażenie, że je dogłębnie poznał.

2816Z recenzji:

Piękny hołd złożony wielkiemu, tętniącemu życiem miastu, które, niestety, pozostaje wciąż nieznane dla większości ludzi Zachodu.
Jay Freeman, Booklist

Wyjątkowo wciągająca i przenikliwa historia kultury i architektury jednego z najbardziej fascynujących miast świata.
Publishers Weekly

Książka zachwycająca erudycją i rozmachem. Ci, którzy planują wizytę w Kairze powinni przeczytać ją przed wyjazdem. Ci zaś, którzy często tam bywają lub mieszkają od lat, znajdą w niej nowe spojrzenie na te strony miasta, które dobrze znają, a także pewne aspekty, z którymi nigdy dotąd się nie zetknęli.
Joel Beinin, San Francisco Chronicle

Autor: Nezar AlSayyad
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przekład na j. polski: Maria Jędrzejowska , Barbara Gutowska-Nowak
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-233-4132-1
Cena: 54,90 zł
Premiera: 17.10.2016 r.
patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz