Już w tym miesiącu będzie można odsłuchać „Krzyżaków” po chińsku


Audioteka oraz Instytut Książki stworzyły we współpracy audiobook „Krzyżaków” autorstwa Henryka Sienkiewicza w chińskiej wersji językowej.  Prace nad projektem trwały kilka miesięcy, a już od początku września będzie można wysłuchać  efektów.

Jak mówi Krzysztof Czeczot, współtwórca chińskiej wersji audiobooka: – Inspiracją była polska wersja serialu audio „Krzyżacy”, która miała premierę w kwietniu 2016 roku. Instytut Książki i Audioteka chcą promować polską kulturę poprzez dzieła tak wybitnej postaci, które dla Polaków są niezwykle ważne. Co ciekawe, „Krzyżacy„ to znana pozycja w Chinach. Mam nadzieję, że ”Krzyżacy” przetrą szlaki dla kolejnych takich projektów.

„Krzyżaków” po chińsku znaleźć będzie można  na stronie osorno.pl oraz audioteka.pl

PL_Henryk_Sienkiewicz-Krzyżacy_0005

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz