„Zamki w Polsce do kolorowania - z kredkami dookoła Polski” - K. Wiśniewski, J. Babula - recenzja


Wakacje już za nami, ale nie oznacza to końca przygód. Lato sprzyja wycieczkom, podczas których możemy zwiedzić wiele zabytków, w tym zamki. Jest to nie tylko świetna przygoda dla dorosłych, ale zwłaszcza dla dzieci. I właśnie specjalnie dla tych drugich, Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało kolorowankę Zamki w Polsce do kolorowania.

978-83-274-4885-9Jak czytamy na okładce, w Polsce znajduje się ponad 400 zamków, jednak omówiono tylko 22. Są to dwadzieścia dwie świetnie przedstawione budowle, które nasze dziecko może pokolorować. Oprócz zamków ukazano postaci, herby oraz malowidła (miniatury oryginałów). Na samym początku książki znajduje się  mapa Polski, gdzie zaznaczono twierdze, jakie „odwiedzimy”. Dzięki temu poznajemy rozmieszczenie zamków i możemy dziecku wytłumaczyć, gdzie dana budowla się znajduje. Nasze pociechy mają niepowtarzalną okazję kolorować zamki, które już zwiedziły, ale także te, które dopiero zobaczą. Może być to swego rodzaju przewodnik dla najmłodszych.

Kolorowanka  została wydana w formacie A3, dzięki czemu  rysunki i podpisy są czytelne. Ponadto  na tak dużej stronie zmieści się wiele informacji. W ten sposób na jednej kartce zawarto wszystkie najważniejsze wiadomości dla dzieci.

Rodziców powinien zadowolić dobór zamków, bowiem skupiono się nie tylko na tych najważniejszych, jak Zamek Królewski w Warszawie czy Zamek Królewski na Wawelu, ale także wybrano te z  mniejszych miejscowości. Wśród nich znajdziemy m.in. Zamek w Golubiu-Dobrzyniu i postać Anny Wazówny, Zamek Czocha, Ogrodzieniec, Gniew oraz Reszel. Oprócz wspomnianej Anny Wazówny, w kolorowance przedstawiono Izabelę Czartoryską, Edwarda Raczyńskiego i księżniczkę Daisy.

Całość jest solidnie wykonana. Kartki trzymają się mocno, a rysunki są czytelne. Co ważne dla dzieci, nie ma tu skomplikowanych wzorów do kolorowania, zatem bez trudu poradzą sobie z każdą ilustracją.

Podsumowując, Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało kolejną świetną książkę dla najmłodszych. Daje ona możliwość nauki dziecka poprzez zabawę, a także jest świetną alternatywą rodzinnego spędzenia wolnego czasu.

 

Plus Minus:

Na plus:

+ ciekawy sposób przedstawienia tematu

+ duży format

+ czytelne ilustracje

Na minus:

- brak

Tytuł: Zamki w Polsce do kolorowania - z kredkami dookoła Polski

Autor: Krzysztof Wiśniewski, Joanna Babula

Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-4885-9

Liczba stron: 48

Okładka: broszurowa

Cena: 12,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Jagoda Marek

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz