Senat przyjął uchwałę wsparcia obywatelskich inicjatyw uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej


Senat przyjął dziś uchwałę w sprawie wsparcia obywatelskich inicjatyw uczczenia „100. rocznicy Bitwy Warszawskiej nazywanej Cudem nad Wisłą”. Izba poparła także budowę pomnika upamiętniającego zwycięstwo nad bolszewikami. 

bitwa warszawskaSpołeczna inicjatywa związana jest z przypadającą za cztery lata setną rocznicą bitwy warszawskiej. Jej inicjatorzy chcą przypomnieć o znaczeniu batalii dla historii Europy. Uchwałę poparło 76 senatorów, żaden nie był przeciw, trzech senatorów wstrzymało się od głosu.

„W sierpniu 1920 r. na przedpolach Warszawy i w wielu innych miejscach żołnierze młodej, niepodległej Polski rozbili maszerującą na podbój świata sowiecką armię. To dzięki ich bezprzykładnemu męstwu i bohaterstwu oraz dzięki strategicznemu geniuszowi marszałka Józefa Piłsudskiego komunizm nie zawładnął wówczas naszym krajem. O tym pragniemy przypomnieć Polsce i światu” - głosi fragment senackiej uchwały.

Jednocześnie Senat zwrócił się do wszystkich środowisk politycznych i społecznych o godne uczczenie tej tak ważnej dla wszystkich rodaków rocznicy. Jednym z elementów obchodów ma być wzniesienie w Warszawie pomnika poświęconego bitwie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz