DO WYGRANIA: „Wajda. Kronika wypadków filmowych”, B. Michalak


Popiół i diamentWszystko na sprzedażWeseleZiemia obiecanaCzłowiek z marmuruCzłowiek z żelaza – to filmy, które na trwałe zapisały się w historii nie tylko polskiego kina. Wajda. Kronika wypadków filmowych – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Specjalnie dla Was mamy trzy  egzemplarze, które trafią do zwycięzców naszego konkursu.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z egzemplarzy książki Wajda. Kronika wypadków filmowych  należy w terminie do 22 października 2016 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące Andrzeja Wajdy:

  1. Gdzie znajduje się Oscar, który otrzymał Andrzej Wajda?
  2. Jaki tytuł nosi film Andrzeja Wajdy opowiadający o dwóch dniach dramatu Powstania Warszawskiego?
  3. Jakie filmy Andrzeja Wajdy były nominowane do Oscara?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

Nagrody

Trzy egzemplarze książki Wajda. Kronika wypadków filmowych ufundowane przez Wydawnictwo MG.

O książce

wajda-kronika-wypadkow-filmowych

Popiół i diamentWszystko na sprzedażWeseleZiemia obiecanaCzłowiek z marmuruCzłowiek z żelaza – to filmy, które na trwałe zapisały się w historii nie tylko polskiego kina. Ich twórca, Andrzej Wajda, wielokrotnie mówił i pisał o kulisach ich powstania. Wajda. Kronika wypadków filmowych – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich filmów Wajdy – od Pokolenia do Wałęsy – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie. Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda.

Żeby film był „nasz„, musi być udany, wyjść naprzeciw widowni, zostać zauważony przez krytykę. Niestety nie wszystkie moje filmy spełniają te kryteria, są wśród nich nieudane. Te nieudane nie są już „nasze„, to są ”moje” filmy. Można zadać pytanie: a kto dokonuje tej oceny? Oczywiście ‒ ja.

Andrzej Wajda

Tytuł: Wajda. Kronika wypadków filmowych
Autor: Bartosz Michalak
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Liczba stron: 384
Oprawa: oprawa twarda
ISBN: 978-83-7779-314-5
Data premiery: 2016
Cena: 49,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

4 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    Tak, ale tylko do „Pana Tadeusza”. Potem był już tylko wyraźny spadek formy. Natomiast jego zaangażowanie polityczno-społeczne to już zdecydowana porażka.

Zostaw własny komentarz