Debata historyków z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


5 listopada 2016 roku (sobota) o godz. 11.00 w Belwederze odbędzie się pierwsza debata historyków z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Akt 5 listopada 1916 roku. Prolog niepodległości?” z udziałem Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciecha Kolarskiego.

Debata organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
Transmitowana będzie on line na stronie www.prezydent.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    Zgadzam się z prof. Cenckiewiczem, że stwierdzenie o „Akcie 5 Listopada” jako prologu niepodległości jest kompletnie fałszywe.

  2. Komar pisze:

    Na internetowej stronie Sejmu RP archiwalny zbiór Dzienników Ustaw zaczyna się od numeru zawierającego „Dekret Rady Regencyjnej o tymczasowej organizacji Władz Naczelnych w Królestwie Polskiem” podpisany w dniu 3 stycznia 1918 roku

  3. Bilbo pisze:

    I tu bym widział prolog niepodległości 11.11.1918 r.

Zostaw własny komentarz