DO WYGRANIA: „Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1”


Choć monumentalnych rozmiarów, ale napisana lekko i przystępnie Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1 to nie tylko historia w wymiarze lokalnym – to historia Niemiec, ale i całej Europy widzianej przez pryzmat tego niezwykłego miasta. U nas możecie wygrać dwa egzemplarze tej książki.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z dwóch egzemplarzy Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1 należy w terminie do 10 listopada 2016 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. W którym wieku Berlin otrzymał prawa miejskie?
 2. Wymień 4 muzea mieszczące się na Wyspie Muzeów.
 3. W trakcie jakich wojen berlińska kwadryga została wywieziona z Berlina?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy.

Nagrody

Dwa egzemplarze Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1 ufundowane przez wydawcę.

O nagrodzie

877ad15a1f

Monumentalne dzieło autorki bestsellerowej Warszawy 1944. Berlin to miasto, które po każdym upadku rodzi się na nowo, niepodobne do żadnej innej z europejskich stolic. Choć monumentalnych rozmiarów, ale napisana lekko i przystępnie, książka Richie to nie tylko historia w wymiarze lokalnym – to historia Niemiec, ale i całej Europy widzianej przez pryzmat tego niezwykłego miasta.

Berlin – pełna wewnętrznych sprzeczności, niedokończona metropolia, której pasjonujące, często bolesne dzieje wyzierają z każdego domu, z każdego zaułka. Miasto zmienne i kapryśne, podążające raz po raz za kolejnym charyzmatycznym przywódcą, rozdarte między jedną a drugą wielką polityczną wizją. Berlin na tle europejskich stolic wypada blado, nie jest ani piękny, ani wyrafinowany, ani nawet korzystnie położony, ma jednak swój własny, nieco szorstki urok metropolii, która swoje korzenie zawdzięcza ciężkiej pracy i determinacji jego mieszkańców. Miasto feldmarszałków i artystów; naznaczone piętnem militaryzmu, ale będące przecież także istotnym dla europejskiej kultury ośrodkiem literatury, muzyki, filozofii.

Alexandra Richie z dużą dozą erudycji, ale i lekkości prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry historii Berlina, od jego średniowiecznych, słowiańskich początków, przez zdobycze oświeconych władców okresu nowożytnego – przede wszystkim Fryderyka Wielkiego – z dynastii Hohenzollernów, po epokę Bismarcka. Najwięcej miejsca w tej imponującej pracy zajmują rzecz jasna XX-wieczne, tragiczne dzieje miasta, pełne nagłych zwrotów: od dekadenckiej stolicy Republiki Weimarskiej, przez nazistowską, ponurą metropolię, po miejsce rozdarte na pół „żelazną kurtyną”, żyjące w cieniu Muru Berlińskiego, które zjednoczyło się dopiero u progu XXI stulecia i nadal próbuje przezwyciężyć zimnowojenne podziały.

Pierwsza książka autorki bestsellerowej Warszawy 1944. Tragiczne powstanie i laureatki Nagrody im. Teresy Torańskiej nareszcie po polsku!

Autor: Berlin. Metropolia Fausta. Tom 1.
Tytuł:
 Alexandra Richie
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 592
ISBN: 9788328021099
Cena: 59,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

5 komentarzy

 1. Karolina pisze:

  witam mam takie pytanie kiedy oglosicie wyniki tego konkursu ? I kiedy oglosicie wyniki konkursu o polskich podroznikach?

 2. Alicja pisze:

  Kiedy będą wyniki?

 3. Oleksander pisze:

  na św. Dygdy

 4. i po co ? pisze:

  faktycznie

 5. 1! pisze:

  2. w terminie do 30 DNI OD ZAKOŃCZENIA KONKURSU

Zostaw własny komentarz