Logo NSZZ „Solidarność” pod prawną ochroną


W czasie trwającego XXVIII Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” władze związku przypomniały, że ich znak jest pod prawną ochroną.

W Płocku, podczas Zjazdu, działacze związkowi przegłosowali uchwałę, która mobilizuje Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” do przeprowadzenia ogólnopolskiej akcji przypominającej, że prawa do logo ma tylko związek.

Rzecznik KK NSZZ „Solidarność„ - Marek Lewandowski - zaznaczył: ”Z każdym pójdziemy do sądu i będziemy na drodze prawnej ścigać - nawet z powództwa cywilnego - wszystkich, którzy będą bez naszej zgody i wiedzy używali naszego logo. Ale też potrzebna jest kampania społeczna. I taką decyzję podjęli delegaci, zobowiązując Komisję Krajową do przeprowadzenia dużej, społecznej kampanii na temat naszego logo”.

Na decyzję członków „Solidarności” wpłynął fakt, że ów symbol był często wykorzystywany do celów marketingowych, bądź politycznych.

By Borys Kozielski - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41283342

By Borys Kozielski - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41283342

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Z jednej strony rozumiem, z drugiej - i tak logo Solidarności jest powszechnie wykorzystywane, więc walka z tym zjawiskiem jest kompletnie bez sensu.

Zostaw własny komentarz