„Kim był Neil Armstrong?” – R. Edwards – recenzja


Kto wie, jak nazywał się pierwszy człowiek, który postawił swoją stopę na Księżycu? Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie słyszało o Neilu Armstrongu, to koniecznie podaruj mu jedną z książek z serii Wielcy i sławni, która przybliży mu tę słynną postać.

217359Recenzowana praca to nie tylko opowieść o człowieku, który przeszedł do historii jako wspomniany pierwszy człowiek na Księżycu. To także opowieść o spełnianiu marzeń i dążeniu do upragnionego celu – tak jak udało się to Armstrongowi, tak może udać się każdemu i między innymi taka idea przyświecała serii książek wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Bohatera tej części serii poznajemy jako małego chłopca, który od samego początku zafascynowany był lotnictwem i marzył o tym, aby móc latać. Uwielbiał także budować modele samolotów, a w swojej piwnicy wybudował nawet tunel aerodynamiczny! Jak widać od najmłodszych lat wiedział, czego chce. W książce dokładnie możemy śledzić losy tego ambitnego człowieka, który w końcu osiągnął to, co nie udało się nikomu przed nim – przechodząc w ten sposób przeszedł do historii.

W opowieści o pasji Neila Armstronga nie mogło zabraknąć wielu ciekawych informacji o lotnictwie. Poznajemy więc fakty na temat pierwszego samolotu, rozwoju lotnictwa oraz pierwszego lotu w kosmos. To porządna dawka historii zamknięta w książeczce niewielkiego formatu i barwnej, twardej oprawie i karykaturalną postacią Neila Armstronga, który uśmiecha się do nas szeroko.

Tak jak w każdej z książek z tej serii, na końcu znajdziemy bibliografię oraz kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami z życia bohatera. Są tu także daty najważniejszych wydarzeń ze świata, które miały wówczas miejsce.

Aby zainteresować młodszych czytelników, w książce nie mogło zabraknąć ilustracji. Chociaż nie są kolorowe, to wciąż przykuwają uwagę, a także uczą. Mamy tu np. rysunek statku kosmicznego z podpisanymi częściami oraz szkic rakiety Saturn V, także z opisem.

Podsumowując, książka Kim był Neil Armstrong to idealna pozycja dla każdego, kogo interesuje osoba głównego bohatera, ale także dla tych, którzy łakną wiedzy. Nie ma lepszego sposobu na naukę, niż czytając lekkie, ciekawe i często zabawne książki historyczne, a taka właśnie jest ta część z serii Wielcy i sławni.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ temat

+ lekka narracja

+ twarda oprawa

+ ilustracje

+ duża ilość ciekawych informacji

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Kim był Neil Armstrong?

Autorzy: Roberta Edwards

Wydawca: Prószyński i S-ka

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-8069-456-9

Liczba stron: 656

Okładka: twarda

Cena: 19,90 zł

Ocena recenzenta: 9/10

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz