„Kim był Karol Darwin?” – D. Hopkinson – recenzja


Jak Karol Darwin zmienił bieg historii? Nie stworzył żadnego rewolucyjnego wynalazku, a mimo to do dziś każdy z nas zna jego nazwisko. Dlaczego? Ponieważ to on stworzył jedną z najważniejszych teorii w historii ludzkości i wyjaśnił nam, skąd właściwie się wzięliśmy.

kim-byl-karol-darwin_wwwKarol Darwin jako pierwszy przedstawił szokującą bądź co bądź teorię, która stoi w przeciwności do religii, która uczy nas, że Bóg stworzył niebo i ziemię. Darwin miał nieco inny pogląd na to, jak rozwijali się ludzie i to, czego starał się dowieść, dziś uznajemy za naukowy fakt. Jak wyglądała jego droga? Skąd w jego głowie pojawiły się myśli, które spowodowały, że zaczął szukać odpowiedzi na tak kontrowersyjne pytania? Wszystko to znajduje się w książce Kim był Karol Darwin?

Książka poświęcona Darwinowi jest zdecydowanie jedną z najciekawszych z serii Wielcy i sławni i niesie za sobą dużą wartość naukową. Głównie, dlatego że tłumaczy ona teorię ewolucji, będącą podstawą nauki. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się skąd pochodzimy, koniecznie podarujcie im tę właśnie książkę. Poznają one nie tylko wybitną postać Darwina, która zdecydowanie inspiruje, ale także wiele fascynujących informacji na temat rozwoju myśli, biologii i tego, jaką drogę przeszła ludzkość, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym my obecnie jesteśmy. To niezwykła podróż, która nauczy bardzo wiele najmłodszych czytelników.

Jak każda książka z serii Wielcy i sławni wydawnictwa Prószyński i S-ka, także ta autorstwa Deborah Hopkinson, napisana jest w bardzo lekki, luźny wręcz sposób i to w zdecydowanie dobrym znaczeniu. Książkę czyta się szybko, a treści w niej zawarte są wytłumaczone w najprostszy dla dzieci i młodzieży sposób. Z pewnością wyniosą z niej bardzo wiele, być może więcej niż ze szkolnych lekcji biologii.

Zaletą książki jest twarda okładka, znajdujące się w środku ilustracje oraz kalendaria z życia Darwina i wydarzeń, który miały miejsce za jego życia. Na końcu jest także bibliografia, którą mogą wykorzystać bardziej dociekliwi czytelnicy. Na plus jest także niska cena – 19,90 zł za tak ciekawą książkę, którą może czytać cała rodzina, to naprawdę niewiele. Warto w nią zainwestować, bo na pewno ucieszy zarówno starszych, jak i młodszych.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ bardzo ciekawy temat

+ lekka narracja

+ niska cena

+ wartość naukowa

+ ilustracje

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Kim był Karol Darwin?

Autorzy: Deborah Hopkinson

Wydawca: Prószyński i S-ka

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-8069-237-4

Liczba stron: 112

Okładka: twarda

Cena: 19,90 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz