„Klub małych podróżników. Podróże dookoła Polski” – J. Myjak – recenzja


Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych w wykonaniu Joanny Myjak i wydawnictwa Olesiejuk? Tak! Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieci poznały swój kraj, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić.

Recenzowana książka to rewelacyjna propozycja dla tych rodziców, którzy chcą nauczyć czegoś swoje dzieci – i to poprzez zabawę. Na stronach formatu A4 znajdują się kolorowanki, zagadki oraz naklejki, które zainteresują najmłodszych odkrywców i zachęcą do poznawania Polski.

Całość zaczyna się od mapy Polski i tak dalej poznajemy ten kraj coraz dokładniej. Dzieci za zadanie będą miały m.in. znalezienie naszego państwa na mapie Europy, rozpoznanie herbów poszczególnych miast oraz regionalnych przysmaków, tak więc dowiedzą się wielu ciekawostek o wszystkich regionach Polski i nauczą się nazw wszystkich województw. Autorka nie pominęła także takich ciekawostek jak polskie legendy oraz zaprezentowała zwierzęta występujące w naszym kraju, będące pod ochroną. To naprawdę świetna lekcja, jaką można przeprowadzić z dziećmi w swoim własnym domu.

Ogromną zaletą Klubu małych podróżników jest piękne, kolorowe wydanie. Obrazki są duże, barwne, ciekawe, wesołe i z pewnością przyciągną uwagę. Najmłodsi będą mogli również dodać coś od siebie, bo w książce jest sporo kolorowanek, które wymagają od dzieci cierpliwości, ale także twórczej inwencji.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci niemal w każdym wieku, a to ze względu na różnorodny poziom trudności zamieszczonych w niej zadań. Są strony, na których sprawdzą się trzylatkowie, ale także takie z zadaniami dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić tę interesującą pozycję, która zajmie zarówno dzieci, jak ich opiekunów na długie godziny.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ ciekawy pomysł

+ kolorowe wydanie

+ duża ilość zadań o różnym poziomie trudności

Na minus:

- brak

 

 

Tytuł: Klub małych podróżników. Podróże dookoła Polski

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-3403-6

Liczba stron: 100

Okładka: półtwarda

Cena: 16,99 zł

Ocena recenzenta: 9/10

 

Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz