„Klub małych podróżników. Podróże dookoła świata” – J. Myjak – recenzja


Były już podróże po Polsce, a także podróże w czasie. Teraz Joanna Myjak zaprasza młodych odkrywców do nowych wyzwań. Tym razem ich zadaniem będzie poznanie... całego świata.

Któż nie chciałby wyruszyć w długą podróż dookoła świata? Najmłodsi zapewne muszą z realizacją takich marzeń poczekać, ale wydawnictwo Olesiejuk już teraz ma dla nich ciekawą propozycję.  Jest nią kolejna z serii Klubu małych podróżników książka, a raczej blok z zadaniami, który wciągnie ich na długie godziny.

Od czego zaczynamy przygodę? Oczywiście od poznania kontynentów, a następnie mórz i oceanów. Później przychodzi czas na bliższą znajomość z Europą i jej krajami, a także najciekawszymi zabytkami, które musi poznać każdy. Dzięki temu blokowi dzieci poznają także narodowe przysmaki oraz dowiedzą się wielu interesujących rzeczy, np. o tym, gdzie odbywa się wielki, barwny karnawał, lub też czym właściwie są matrioszki.

Kiedy już opuszczamy Europę, autorka zabiera nas na inne kontynenty: Afryka, Azja, Ameryka Północna i Południowa, Australia i Oceania oraz oczywiście Antarktyda – w każdym z tych miejsc Joanna Myjak odkrywa przed najmłodszymi i tymi nieco większymi dziećmi kolejne sekrety mieszkańców oraz geograficzne atrakcje. Czy można chcieć lepszej lekcji?

Jak każdy z bloków z tej serii, również ten jest niezwykle kolorowy i przyciągnie uwagę nawet trzylatków, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Dzięki jej połączeniu z zabawą i rozrywką, doprawdy ciężko obok tej pozycji przejść obojętnie. Pełno w niej – jak zwykle z resztą – kolorowanek, zagadek, interesujących zadań i naklejek, które tak bardzo lubią najmłodsi. Zadania są dopasowane do dzieci w różnym wieku, a dzięki temu, że każdą z kartek można z łatwością wyrwać, z jednego bloku może korzystać jednocześnie więcej niż jedno dziecko, a każde z nich będzie mogło pochwalić się swoim dziełem w postaci pięknie wykonanej kolorowanki.

Podsumowując, recenzowana pozycja jest naprawdę warta uwagi tych rodziców, którzy chcieliby czegoś nauczyć swoje dzieci. Miło spędzony czas w domu, wraz z rodzicami, którzy pomogą w rozwiązywaniu zagadek z pewnością zaprocentuje dobrymi wynikami w nauce w przyszłości. Wiadomym przecież jest, że jeśli sami spróbujemy zainteresować dziecko nauką – najlepiej poprzez zabawę – to kiedyś ono samo będzie z przyjemnością zdobywać dalszą wiedzę.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ duża ilość zagadek

+ piękne, kolorowe wydanie

+liczne kolorowanki

+ ciekawy pomysł

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Klub małych podróżników. Podróże dookoła świata

Autor: Joanna Myjak

Wydawca: Olesiejuk

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-274-3272-8

Liczba stron: 100

Okładka: półtwarda

Cena: 16,99 zł

Ocena recenzenta: 9/10

 

Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz