PREMIERA: „Dyplomacja”, H. Kissinger


Dyplomacja, uważana jest za najważniejszą książkę w dorobku Kissingera, jest jedyną historią dyplomacji doprowadzoną do czasów współczesnych, napisaną przez jednego z najwybitniejszych dyplomatów praktyków.


Od koncertu mocarstw, przez piekło światowych wojen, do końca zimnej wojny – panoramę dziejów dyplomacji prezentuje w swoim najwybitniejszym dziele człowiek najbardziej do tego zadania odpowiedni – dyplomata, negocjator, literat i autor sukcesów amerykańskiej polityki II połowy XX wieku. Jest to jedyna historia dyplomacji doprowadzona do czasów najnowszych.

Henry Kissinger był doradcą ds. bezpieczeństwa i sekretariatem stanu. Wynegocjował w imieniu Stanów Zjednoczonych układ kończący wojnę wietnamską. Zainicjował też normalizację stosunków z Chinami – śmiertelnym wrogiem Ameryki.

Tytuł: Dyplomacja
Autor: Henry Kissinger
Wydawca: Bellona
Rok wydania: 2016
ISBN/EAN:  9788311144095
Liczba stron: 984
Okładka: miękka
Cena: 99,00 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Bilbo pisze:

    A teraz ma być doradcą Trumpa. Jak oceniacie - dobrze czy źle dla Polski?

  2. Komar pisze:

    W dotychczasowej swojej działalności praktycznej - jako polityk - Kissinger reprezentował zdrowy rozsądek. I miał w polityce wielkie osiągnięcia. A ponieważ sytuacja Polski jest taka, jaka jest - lepiej, żeby do Polski płynęły z Waszyngtonu rozkazy oparte na zdrowym rozsądku. Bo ostatnie działania zmierzające do skonfliktowania Polski także z Chinami raczej nie służą Polsce.

  3. Bilbo pisze:

    Problem tylko w tym, że dla interesów Polski (stanowiącej na razie przedmiot historii, więc zależnej od innych krajów) najlepsze są złe stosunki USA z Rosją, a nie odwrotnie. Reset jest dla Polski zabójczy.

Zostaw własny komentarz