Ogłoszono datę tegorocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem


Rok 2017 będzie wyjątkowy dla wszystkich tych, którzy są wielbicielami wielkiej rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem. Od kilkunastu lar odbywa się ona w sobotę najbliższą dacie wydarzenia, czyli 15 lipca. Tym razem, po raz pierwszy od wielu lat, rozegra się ona w dzień rocznicy bitwy.

Rekonstrukcja od kilkunastu lat przyciąga setki pasjonatów średniowiecza z całego świata. Najwięksi zapaleńcy mieszkają w tym czasie w obozach historycznych, które mają odzwierciedlać XV-wieczne warunki. Reszta pasjonatów znajduje schronienie w obozach położonych na obrzeżach pól Grunwaldu. Dodatkowo swoje stanowiska mają tam liczni rękodzielnicy, którzy w swojej ofercie mają m.in. wykuwaną ręcznie broń, gliniane naczynie i łuki.

Sama inscenizacja przyciąga wielu widzów, zaś same wydarzenie zyskało już miano jednego z najbardziej znanego letniego wydarzenia, które odbywa się na Warmii i Mazurach.

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub poprosić nas o patronat medialny nad wydarzeniem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Warszyc pisze:

    Ciekawe kto wygra 😉

  2. Bilbo pisze:

    Organizatorzy - z jednej strony tłumy ludzi, z drugiej kaska.

Zostaw własny komentarz