Centralne obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego


W Wąchocku 22 stycznia 2017 r. odbędą się uroczystości podsumowujące centralne obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Weźmie w nich udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Program:

godz. 11:00 - złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej 150. rocznicę wybuchu
Powstania Styczniowego – Dworek Langiewicza, ul. Sandomierska 1
godz. 11:15 - Uroczystości przy pomniku Generała Mariana Langiewicza
• przemówienia okolicznościowe
• ceremonia złożenia kwiatów
godz. 12:00 - uroczysta Msza Święta - Kościół św. Floriana, ul. Kościelna 14
godz. 13:30 - koncert zespołu „Wiarusy” ze Starachowic - Kościół św. Floriana, ul.
Kościelna 14

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub poprosić nas o patronat medialny nad wydarzeniem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Powstanie, które uformowało postawę niepodległościową Piłsudskiego. I to jest ta jego najważniejsza rola. A dla krytyków tego Powstania polecam zapoznać się z dużo mniej znaną i nagłaśnianą od działań militarnych stroną cywilną, czyli powstania i funkcjonowania podziemnych struktur państwa polskiego. Moim zdaniem, to było fundamentalne podczas tamtych wydarzeń.

Zostaw własny komentarz