Noc Muzeów w Krakowie tradycyjnie w piątek. Darmowe zwiedzanie 19 maja


Noc Muzeów w Krakowie odbędzie się tradycyjnie w piątek, czyli dzień wcześniej niż w większości z polskich miast. Tegoroczna impreza zostanie zorganizowana 19 maja.

Noc Muzeów w Krakowie 2011

Fantastycznie fioletowo oświetlony Wawel podczas Nocy Muzeów / fot. Wojtek Duch

W ubiegłym roku w krakowskiej Nocy Muzeów wzięło udział 50 różnych instytucji kulturalnych. Ponad 100 tys. odwiedzających zobaczyło m.in. Podziemia Rynku, Fabrykę Schindlera, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce czy Zamek Królewski na Wawelu.

Biletem wstępu do wszystkich muzeów jest specjalnie wybita na tę okazję pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty, którą można zakupić w muzeach uczestniczących w akcji. Upoważnia ona do nieograniczonego wstępu do placówek muzealnych, biorących udział w projekcie i do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Krakowska Noc Muzeów organizowana jest przez Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Czytaj także:

W oczekiwaniu na Noc Muzeów zapraszamy do lektury naszych najpopularniejszych tekstów, które znajdziecie tutaj. Zostań także naszym fanem na Facebooku - to codzienna dawka historii na Twojej tablicy:

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz