DO WYGRANIA: Bitwa o Atlantyk, Samuel Eliot Morison tom 1+tom 2 [konkurs]


Fascynująca dwutomowa opowieść Samuela Eliota Morisona o bitwie o Atlantyk to kolejna nagroda w naszym copiątkowym konkursie. Wystarczy być subskrybentem naszego newslettera i poprawnie odpowiedzieć na nasze trzy pytania.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z dwóch egzemplarzy Bitwa o Atlantyk, Samuel Eliot Morison tom 1+tom 2 należy w terminie do 18 lutego 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

  1. Wymień nazwę polskiego okrętu biorącego udział w operacji przeciw pancernikowi Bismarck
  2. Jak nazywała się brytyjska operacja przeprowadzona w Altafjorden przeciwko jednemu z niemieckich pancerników?
  3. Wymień przynajmniej jeden okręt podwodny zatopiony w trakcie bitwy o Atlantyk przy udziale polskich okrętów.

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy tutaj.

Nagrody

Bitwa o Atlantyk, Samuel Eliot Morison tom 1+tom 2 ufundowane przez wydawcę (3x)

O nagrodzie

Bitwa o Atlantyk tom 1


Pierwszy tom „Bitwy o Atlantyk„ zawiera opis pierwszej fazy wojny Amerykanów z hitlerowskimi Niemcami. Nazywany jest on okresem ”raju dla U-bootów”. Nieliczne niemieckie okręty podwodne, które zaatakowały okolice wschodniego wybrzeża amerykańskiego, a potem rejon Zatoki Meksykańskiej i Karaiby, odniosły tam oszołamiające sukcesy. W tym czasie U-booty nie zatapiały mniejszych statków, nie strzelały nawet do dużych, ale pustych jednostek, ponieważ żal było im torped na takie cele. To największy blamaż amerykańskiej floty w całej jej historii…

Autor: Morison Samuel Eliot
Wydawca: Finna
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 550

Bitwa o Atlantyk Tom 2

Fascynująca opowieść o drugiej części Bitwy o Atlantyk, czyli Samuel Eliot Morison o stopniowej klęsce U-bootów, od maja 1943 do maja 1945 roku.

To opowieść o wyścigu technologicznym, który stwarzał przewagę to jednej to drugiej strony w różnych fazach bitwy, ale także o zmiennej taktyce stosowanej przez obie strony. A wszystko to przewija sie w opisach bitew U-bootów z konwojami i polowaniach na U-booty przez specjalnie stworzone do tego grupy okrętów. Autor przedstawia szczegółowo najciekawsze wydarzenia tej najdłuższej w historii drugiej wojny światowej bitwy, która toczyła się ze zmiennym szczęściem od początku wojny do jej końca.

Autor: Morison Samuel Eliot
Wydawca: Finna
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 432


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz