DO WYGRANIA: „Maria Skłodowska-Curie” - Magdalena Niedźwiedzka


Już 14 lutego nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się właśnie rewelacyjna powieść autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej pt.: Maria Skłodowska-Curie. To porywająca historia życia polskiej noblistki, która musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z egzemplarzy książki Maria Skłodowska-Curie  należy w terminie do 19 lutego 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

 1. W którym roku Maria Skłodowska-Curie otrzymała drugą Nagrodę Nobla?
 2. Jak brzmiały imiona sióstr Marii Skłodowskiej Curie?
 3. Jak zginął Pior Curie?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

Nagrody

Trzy egzemplarze książki Maria Skłodowska-Curie, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

O książce

 

 

Maria Skłodowska-Curie jakiej nie znacie. Magdalena Niedźwiedzka tchnęła życie w koturnowy zwykle obraz nieprzeciętnej Polki, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.

Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem. Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.

Film z brawurową rolą Karoliny Gruszki w kinach od 3 marca 2017 roku.

Magdalena Niedźwiedzka, autorka Królewskiej heretyczki. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści (przeważnie historycznych i biograficznych). W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

 

Tytuł: Maria Skłodowska-Curie
Autor: Magdalena Niedźwiedzka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 480
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-8097-068-7
Data premiery: 2017
Cena: 39,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

5 komentarzy

 1. RENATA pisze:

  Chcę wziąć udział w konkursie o M.Skłodowskiej, jak mam odpowiedzieć na
  pytania?

  • ArturJr pisze:

   Wszystko jest w artykule:
   „Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki książek), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!”

  • Alicja pisze:

   Aby wziąć udział w tym konkursie, wystarczy umieć czytać. Wszystko jest napisane w ramce. Powodzenia!

  • Ja pisze:

   należy wysłać maila z odpowiedziami na adres: konkursy@historia.org.pl w tytule wpisując: „DO WYGRANIA: „Maria Skłodowska-Curie” - Magdalena Niedźwiedzka”

Zostaw własny komentarz