Debata: Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków


„Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków”, to debata która odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 (sala im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego).

Debaty organizowane są przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski. Rozmawiamy o badaniach opinii publicznej przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury na potrzeby Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa ‘18”, a zatem w perspektywie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem pochylimy się nad problemem postaw patriotycznych – ich zmiany w czasie (uchwytnej dzięki lekturze obecnego raportu na tle badań wcześniejszych) oraz relacji pomiędzy deklarowanymi wzorcami, a rzeczywistymi zachowaniami w tej materii.

Zaproszenie do roli panelistów przyjęli prof. dr hab. Joanna Kurczewska (socjolog i historyk idei, Kierownik Zespołu Socjologii i Antropologii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki „Patriotyzm(y) polskich polityków„), dr hab. Dariusz Gawin (historyk, filozof, publicysta, Zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego) i Krzysztof Wołodźko (dziennikarz i publicysta, Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika ”Nowy Obywatel”, członek krakowskiej Spółdzielni Ogniwo).

Moderatorką debaty będzie red. Małgorzata Raducha (polonistka, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia w redakcjach Kultury i Czterech Pór Roku).

Tym razem debata odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego (Warszawa, ul. Grzybowska 79) w Sali im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, we wtorek, 28 lutego 2017, o godzinie 18:00.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz