W jedności siła! - Idee Sokolstwa na pocztówkach ze zbiorów MSiT


Wystawa W jedności siła! zorganizowana została z okazji 150. rocznicy powstania T.G. „Sokół” w Polsce, na bazie pocztówek sokolich gromadzonych od półwiecza przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Prezentuje ona powstanie T.G. „Sokół„ na ziemiach polskich pod zaborami i na obczyźnie, rozwój tego ruchu i ludzi, którzy się do niego przyczynili, idee i symbole sokolstwa, zloty oraz szeroko zakrojoną działalność kulturalno-oświatową gniazd sokolich. Obejmuje dzieje sokolstwa polskiego od XIX do XXI wieku i wiele innych aspektów z tym związanych. Na wystawie przedstawiamy kilkadziesiąt pocztówek w dużym formacie, które ukazują historię sokolstwa polskiego. W gablotach zaprezentowano ok. 400 oryginalnych pocztówek czeskich i polskich z lat 1897‒2006. Zdecydowana większość to pocztówki wydane do 1939 roku, pozostałe ukazują działalność ”Sokoła” po wojnie i współcześnie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca 2017 r.

Do zwiedzania wystawy zapraszamy od 8 marca do 7 maja 2017 roku do Galerii Północnej w Centrum Olimpijskim – parter.

Wystawie towarzyszy katalog W jedności siła! Idee Sokolstwa na pocztówkach ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, do nabycia w sklepiku Muzeum oraz w sprzedaży internetowej.

Autor i komisarz wystawy: Barbara Mikocka, kustosz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz