DO WYGRANIA: „Zdrajcy Wyklętych”, Szymon Nowak


Zdrajcy Wyklętych autorstwa Szymona Nowaka to opowieści o ludziach bez skrupułów, którzy zbudowali swoje powojenne kariery na śmierci, tragedii i nieszczęściu innych. W naszym konkursie do wygrania są jej trzy egzemplarze.

Okładka książki „Zdrajcy Wyklętych” Szymona Nowaka (Fronda).

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z dwóch egzemplarzy Zdrajcy Wyklętych, Szymon Nowak należy w terminie do 21 marca 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. Jakich pseudonimów w akowskiej konspiracji (wymień trzy) używał jeden ze zdrajców „Żołnierzy Wyklętych” Henryk Wendrowski (podpowiedzi szukaj w artykule Zdrajca Wyklętych – „kpt. Lawina”, czyli Henryk Wendrowski)
 2. Wymień co najmniej trzy inne publikacje Szymona Nowaka dotyczące „Żołnierzy Wyklętych”

Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Zdrajcy Wyklętych, Szymon Nowak (3x)

O nagrodzie

Zdrajcy Wyklętych, Szymon Nowak

Opowieści o ludziach bez skrupułów, którzy zbudowali swoje powojenne kariery na śmierci, tragedii i nieszczęściu innych.

* Zygmunt Lercel „Z-24” w czasie okupacji współpracował z Kripo – niemiecką policją kryminalną, podczas śledztwa bił i znęcał się nad rodakami. Brał udział w egzekucjach Żydów. Po wojnie podając się za przedstawiciela władz londyńskich skutecznie rozbił kilka oddziałów niepodległościowych.

* Edward Wasilewski „Huragan”, doświadczony partyzant i konspirator, bohater słynnej akcji polskiego podziemia na więzienie NKWD w Rembertowie. Współpracę z bezpieką rozpoczął od  500 złotowej nagrody na spodnie i buty. Marzył o karierze dziennikarza i UB mu pomogło.

* Henryk Wendrowski „Narbutt„, ”Lawina”. Umiejętnie rozpracował środowisko Narodowych Sił Zbrojnych na Śląsku. Były akowiec po wkroczeniu Armii Czerwonej poszedł na współpracę z organizacją Smiersz (Smiert’ Szpionam). Wkrótce stał się etatowym pracownikiem Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego.

* Ryszard Grondkowski „Wulkan„, ”Orlicz”. Specjalista od prowokacji i dowódca plutonu egzekucyjnego.

* Regina Mordas – Żylińska – Perlińska. To przez nią wpadła „Inka„, „Zagończyk„, i cały oddział w Bobolicach. Łączniczka i kurierka ”Łupaszki”.

* Jerzy Vaulin „Warszawiak„, „Mar„. Zastrzelił majora Żubryda „Zucha” i jego ciężarną żonę. Nie czuł wyrzutów sumienia. Do końca życia twierdził, że major zginął w uczciwym pojedynku ”on, albo ja”.

Nadszedł czas, aby opisać losy zdrajców.

Autor: Szymon Nowak
Wydawca: Fronda
Typ oprawy: miękka
Liczba stron: 416
ISBN: 9788380791145


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

3 komentarze

 1. Brygida pisze:

  Bardzo lubię konkursy ‚które są przez was organizowne.

 2. Krzysztof pisze:

  7 dni od końca mija, a wyników brak....

 3. A ja czekam i czekam i czekam... pisze:

  Dacie w końcu te wyniki???

Zostaw własny komentarz