„Królewska heretyczka” po angielsku. Sukces polskiej autorki, Magdaleny Niedźwiedzkiej


Porywająca historia rządów królowej Elżbiety I skradła serca polskich czytelników w ubiegłym roku. Teraz z powieścią będą mieć okazję zapoznać się mieszkańcy innych krajów.

Królewska heretyczka to współczesne spojrzenie na biografię królowej Elżbiety I Wielkiej nazywanej królową-dziewicą, a jednocześnie powieść przygodowa, przedstawiająca barwne życie elżbietańskiej Anglii. Ukazuje dojrzewanie królowej do samodzielnych rządów i meandry jej legendarnej już miłości do lorda Dudleya. Książka autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej ukazała się pod koniec marca 2016 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka i zafascynowała wielu czytelników w kraju.

Po roku od polskiej premiery następuje kolejna, gdyż książkę The Heretic Queen Volume I wydał właśnie Royal Hawaiian Press i można ją już nabyć m.in. na Amazon.com. Licząca ponad 900 stron powieść została tym razem podzielona na dwie części.

Niedługo okaże się, jak książka Niedźwiedzkiej zostanie przyjęta za granicą, a naszą recenzję Królewskiej heretyczki możecie przeczytać tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz