Przegląd zbliżających się imprez historycznych na weekend majowy (28 kwietnia-4 maja 2017)


Przegląd zbliżających się imprez historycznych to subiektywny wybór najciekawszych przedsięwzięć historycznych organizowanych w Polsce w nadchodzących siedmiu dniach. W każdy czwartek zaprezentujemy kolejne wydarzenia, które wybiorą dla Was redaktorzy historia.org.pl. Zapraszamy!

Brakuje ciekawej imprezy? Napisz do nas na: redakcja@historia.org.pl. Zobacz też przygotowywany przez nas kalendarz imprez historycznych.

Zobacz też, co ciekawego jest w naszej ramówce.

Międzynarodowy Turniej Rycerski z okazji 800-lecia Opola [Opole]

Wielki zjazd rycerstwa z całej Europy na 800-lecie Opola okraszony prezentacją rzemiosła średniowiecznego. I inscenizacja bitwy pod Opolem z 1241 roku! To największe atrakcje Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Opolu organizowanego w dniach 29 kwietnia - 1 maja 2017 r.

Więcej informacji tutaj.

IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie 2017 [Warszawa]

Warszawskie Dni Kawaleryjskie odbędą się w Łazienkach Królewskich w Warszawie już po raz czwarty. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego – organizator imprezy - obchodzić będzie 13 rocznicę swojego powstania.

Więcej informacji tutaj.

XX Turniej Rycerski w Iłży [Iłża]

W dniach 29-30 kwietnia 2017 r. odbędzie się XX - jubileuszowa edycja Turnieju Rycerskiego w Iłży. Z tej okazji na wzgórze zamkowe przybędzie rycerstwo z całej Polski.

Więcej informacji tutaj.

Majówka z historią na Zamku Dybów [Toruń]

Druga „Majówka z historią„ organizowana przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa„odbędzie się w tym roku w dniach 29-30 kwietnia. Jednym z elementów imprezy będzie wyjątkową uroczystość o nazwie ”Królowa nie tylko polskich rzek”.

Więcej informacji tutaj.

VI Majówka z łukiem i koniem. International Mounted Archery Games [Grunwald]

W dniach 29 kwietnia-3 maja na polach Grunwaldu odbędzie się „VI Majówka z łukiem i koniem” (International Mounted Archery Games). 30 zawodników z 10 krajów świata zmierzy się w trzech konkurencjach.

Więcej informacji tutaj.

Wojskowa Majówka [Mrągowo]

Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych SZWADRON oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie zapraszają na Wojskową Majówkę, która odbędzie się w dniach 29 kwietnia-3 maja.

Więcej informacji tutaj.

Gniewski Turniej Husarski [Gniew]

W dniach 29 kwietnia - 3 maja na zamku w Gniewie odbędzie się majówka z historią. Jednym z jej elementów będzie Gniewski Turniej Husarski.

Więcej informacji tutaj.

Majówka z Wołodyjowskim na Zamku w Janowcu [Janowiec]

Majówka z Wołodyjowskim na Zamku w Janowcu

Muzeum Nadwiślańskie w dniach 30 kwietnia – 1 maja w Zamku w Janowcu organizuje „Majówkę z Panem Wołodyjowskim”. Szczególnie widowiskowy będzie szturm na Zamek i zdobycie obozu wojskowego.

Więcej informacji tutaj.

VIII Rycersko-Szlachecka Biesiada na Zamku w Wiśniczu [Wiśnicz]

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula organizuje Rycersko – Szlachecką Biesiadę na Zamku w Wiśniczu. W tym roku impreza odbędzie się 1 maja.

Więcej informacji tutaj.

Jarmark średniowieczny i majówka na Zamku Krzyżackim [Toruń]

Jarmark średniowieczny i majówka na Zamku Krzyżackim to trzydniowy festyn historyczny, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2017r. w Toruniu.

Więcej informacji tutaj.

XXIV Parada Parowozów w Wolsztynie [Wolsztyn]

PROGRAM Piątek 16:00-20:00 zwiedzanie Parowozowni 17:00 hala, kanał nr 1 Wolsztyńskie Kroniki Filmowe „Parowozy” Sobota 12:00 Hala Parowozowni, kanał nr 1 otwarcie wystawy fotograficznej „Parowozowe Impresje” 13:30 Parada Parowozów 21:45 widowisko Światło, Para i Dźwięk Niedziela 10:00-14:00 stoisko promocyjne Gminy Wolsztyn - zabawy dla dzieci, symulator pociągu, prezentacja makiety kolejowej z Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie 11:00 zawody maszynistów

Majówka na Zamku [Podzamcze]

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz