Majówka z Wołodyjowskim na Zamku w Janowcu 2017


Muzeum Nadwiślańskie w dniach 30 kwietnia – 1 maja w Zamku w Janowcu organizuje „Majówkę z Panem Wołodyjowskim”. Szczególnie widowiskowy będzie szturm na Zamek i zdobycie obozu wojskowego.

Majówka z Wołodyjowskim na Zamku w Janowcu

Program:

30 kwietnia (niedziela)
- 12:00 / Powitanie gości, przemarsz i prezentacja grup rekonstrukcyjnych
- 13:00 / Turniej szabli polskiej
- 14:00 / Narada wojenna przed oblężeniem Kamieńca Podolskiego
- 15:00 / Przerwa
- 16:00 / Szturm zamku z udziałem wszystkich rekonstruktorów
- 17:00 / Inscenizacja pogrzebu pułkownika Jerzego Michała Wołodyjowskiego

1 maja (poniedziałek)
- 11:00 / Powitanie gości, gawęda Onufrego Zagłoby
- 12:00 / Pokaz walk na szable i potyczki sarmackie
- 13:00 / Turniej łuczniczy w fosie zamkowej
- 14:00 / Przerwa
- 15:00 / Szturm na obóz wojskowy z udziałem rekonstruktorów
- 16:00 / Finał turnieju szabli, wręczenie nagród najlepszym szermierzom i łucznikom
- 17:00 / Pożegnanie uczestników, przemarsz i prezentacja grup rekonstrukcyjnych

Miejsce: Janowiec
Data i godzina: 30 kwietnia-1 maja 2017 r.
Szczegóły: mnkd.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. Stark pisze:

  Rycerzu, gdzie jesteś?

 2. Piotr pisze:

  Z pięknej zeszłorocznej imprezy został tylko cień. To co w tym roku zaprezentowało Muzeum Nadwiślańskie to jakaś kpina. Miejsce rekonstruktorów zajęła wata cukrowa i dmuchane zamki. Z tego co się dowiedziałem na miejscu z bardzo wiarygodnego źródła że kierownictwo muzeum jest same sobie winne.
  W tamtym roku przeszkadzały im końskie kupy, i co mamy???
  Rekonstrukcje XVII wiecznej Polski która koniem stała bez jednego konia z żałosną grupką rekonstruktorów. Koń by się uśmiał.

 3. Rycerz pisze:

  W innym zamku ten opanowały trole

 4. Anonim pisze:

  Całkowicie zgadzam z się Piotrem.Całe wydarzenie bardziej przypominało odpust, niż to co opisano na plakatach.Jednym słowem porażka.

 5. Anonim1 pisze:

  Z tego co słyszałem to koszt jaki przeznaczyło muzeum na organizację majówki był tak niski że wystarczył by na kilkugodzinny pokaz jednej grupy a nie dwudniową imprezę z pełną obsadą więc mimo wszystko to co się działo (a były trole które za wszelka cenę chciały zniweczyć cały wysiłek)było z rozmachem jak na warunki i ograniczenia stawiane przez kierownictwo zamku. Ale najłatwiej krytykować - wiadomo oto Polska właśnie w całej okrasie.

 6. Miklosz pisze:

  Czy wszystkie rekonstrukcje muszą być koszer? Wtedy może mielibyśmy może 5 może 10 reko w Polsce. Miejsce jest dla każdego, a nie tylko dla grupki koszerów 😉

Zostaw własny komentarz