PREMIERA: „Złowrogi cień Marszałka”, R. Ziemkiewicz


Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się najnowsza książka Rafała A. Ziemkiewicz pt.: Złowrogi cień Marszałka. Portal Historia.org.pl sprawuje patronat medialny nad tą niezwykle ciekawą pozycją. 

„Rzucam na Polskę za duży cień”, miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały – nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczamy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Tytuł: „Złowrogi cień Marszałka”
Autor: Rafał A. Ziemkiewicz
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 426
ISBN: 978-83-7964-140-6
Data premiery: 10 maja 2017 r.
Cena: 44,90 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. Bilbo pisze:

  Cóż, Ziemkiewicz ma swoje idee fix w postaci dopieprzania Piłsudskiemu, to niech sobie ją rozwija. Na zdrowie.

 2. Pisarz pisze:

  Piłsudski znany zamachowiec, idol demokratów dzisiejszych, którym nigdy nie był. Przeciętny żołnierz, ratował go Rozwadowski.

 3. Bilbo pisze:

  Raczej idol zdecydowanej większości obecnych Polaków, ale jak ktoś woli walczyć z fantomami, proszę bardzo.

  • Johan pisze:

   Idol z niewiedzy i propagandy w mediach.

   1. 1918 - to sukces wielu środowisk
   2. 1920 - to sukces Rozwadowskiego
   3. 1926 - zbrojnych zamach stanu na konstytucję

   + afera Czechowicza, Bereza, cenzura, sfałszowane wybory, niszczenie opozycji itp.

   To może być idol ale tylko środowisk, które nienawidzą demokracji i chcą zabierać innym wolność.

 4. Bilbo pisze:

  Biedni ci Polacy. Takiego wrednego idola sobie wybrali.

Zostaw własny komentarz