DO WYGRANIA: „Złowrogi cień Marszałka”


Złowrogi cień Marszałka autorstwa Rafała Ziemkiewicza to kolejna książka, którą możecie wygrać w naszym cotygodniowym konkursie.
Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z trzech egzemplarzy Złowrogi cień Marszałka należy w terminie do 24 maja 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

  1. Wymień przynajmniej cztery funkcje państwowe jakie pełnił Józef Piłsudski
  2. Jak nazywał się polityk, który po przewrocie majowym został premierem?
  3. Gdzie urzędował  (nazwa obiektu) Józef Piłsudski w okresie pełnienia funkcji Naczelnika Państwa?

Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Złowrogi cień Marszałka (3x)

O nagrodzie

„Rzucam na Polskę za duży cień”, miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały – nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Tytuł: Złowrogi cień Marszałka
Autor: Rafał Ziemkiewicz
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7964-140-6
Liczba stron: 426
Okładka: twarda
Cena: 44,90 zł

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. www napisał(a):

    Kiedy będzie rozstrzygnięcie?

Zostaw własny komentarz