8. Święto Wina na Zamku w Janowcu


Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza wraz z Gminą Janowiec i Stowarzyszeniem Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły na 8. już edycję Święta Wina na Zamku w Janowcu.

Jak co roku dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele atrakcji, w tym Jarmark Janowiecki promujący produkty regionalne i wyroby rzemiosła artystycznego, degustację lokalnych win z rocznika 2016 oraz występy kapel i zespołów ludowych. O godz. 17:00 wystąpi na zamkowym dziedzińcu zespół funkowo-soulowy Lublin Street Band.

Święto Wina na Zamku w Janowcu rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12.00 Mszą Św. w intencji winiarzy za wstawiennictwem św. Urbana. Następnie barwnym korowodem przejdziemy na dziedziniec zamkowy, aby tam oddać się degustacji lokalnych win i smakołyków. W parku zamkowym przygotowana będzie strefa biwakowa oraz strefa animacji dla dzieci. Zapraszamy całymi rodzinami w godz. 12:00-19:00.

Program:

- godz. 12:00 / Msza Św. w kościele parafialnym w Janowcu
- godz. 13:00 / Przemarsz kolorowego orszaku z miasteczka na Zamek
- godz. 13:30 / Odegranie hejnału janowieckiego / Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
- godz. 13:00-18:30 / Jarmark Janowiecki
- godz. 13:00-16:00 / Strefa animacji dla dzieci w parku zamkowym
- godz. 13:00-17:00 / Degustacja win z rocznika 2016
- godz. 13:00-17:00 / występy zespołów i kapel ludowych
- godz. 17:00 / Koncert zespołu Lublin Street Band
- godz. 18:30 / Ogłoszenia wyników konkursu na najlepsze wina z rocznika 2016

Wstęp na dziedziniec zamkowy i wystawy na podstawie biletu do Muzeum (bilet normalny 15 zł, ulgowy 11 zł, rodzinny 40 zł).

Miejsce: Janowiec
Data i godzina: 27 maja 2017 r.
Szczegóły: facebook.com

Źródło informacji: facebook.com

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz