Przegląd zbliżających się imprez historycznych (26 maja-1 czerwca 2017)


Przegląd zbliżających się imprez historycznych to subiektywny wybór najciekawszych przedsięwzięć historycznych organizowanych w Polsce w nadchodzących siedmiu dniach. W każdy czwartek zaprezentujemy kolejne wydarzenia, które wybiorą dla Was redaktorzy historia.org.pl. Zapraszamy!

Brakuje ciekawej imprezy? Napisz do nas na: redakcja@historia.org.pl. Zobacz też przygotowywany przez nas kalendarz imprez historycznych.

Zobacz też, co ciekawego jest w naszej ramówce.

26 maja

XVI edycja Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej” [Warszawa]

Na Zamku Królewskim w Warszawie 26 maja 2017 roku Instytut Pamięci Narodowej wręczy nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”. W gali XVI edycji konkursu weźmie udział p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Nagroda jest przyznawana za aktywne upamiętnianie historii narodu polskiego w latach 1939-1989. Wśród wyróżnionych w tym roku osób i instytucji jest prezydent Lech Kaczyński. Tytuł otrzymają również Janusz Wasylkowski - badacz i popularyzator dziejów Lwowa i założyciel Instytutu Lwowskiego oraz ojciec Antoni Herkulan Wróbel z zakonu bernardynów z Argentyny, który poświęcił się dokumentowaniu dziejów tamtejszej Polonii. Natomiast wśród nagrodzonych instytucji są Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej - działające w Stanach Zjednoczonych zrzeszenie polskich kombatantów i osób zaangażowanych w upamiętnienie Polaków z USA walczących w obu wojnach światowych, a także wrocławskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, dokumentujące i upamiętniające tragiczny los Polaków, którzy w latach 1943-45 padli ofiarą zbrodni popełnionych przez OUN i UPA.

godz. 12:00 – Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

26-27 maja

XVIII Turniej Rycerski w Chełmnie [Chełmno]

W dniach 26-27 maja 2017 r. w Osadzie Średniowiecznej w Chełmnie odbędzie się XVIII Turniej Rycerski.

26-28 maja

XV Szturm Twierdzy Zamość AD 1648 - Wizyta Chmielnickiego [Zamość]

XV Szturm Twierdzy Zamość AD 1648 - Wizyta Chmielnickiego to impreza, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r.

XXI Turniej Rycerski Oblężenie Kożuchowa 1476 [Kożuchów]

XXI Turniej Rycerski Oblężenie Kożuchowa odbędzie się w dniach 26-28 maja. W ramach imprezy oprócz turniejów bojowych widzowie zobaczą inscenizację oblężenia zamku.

27 maja

8. Święto Wina na Zamku w Janowcu [Janowiec]

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza wraz z Gminą Janowiec i Stowarzyszeniem Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły na 8. już edycję Święta Wina na Zamku w Janowcu.

27-28 maja

14. Krakowski Piknik Archeologiczny „Co Wisła widziała” [Kraków]

Muzeum Archeologiczne w Krakowie po raz czternasty zaprasza na Krakowski Piknik Archeologiczny, który dobędzie się w dniach 27-28 maja w ogrodach muzealnych przy ul. Poselskiej 3.

XIII Hanzeatycki Targ Solny - piknik historyczny [Kołobrzeg]

1-4 czerwca

Targi Proobronne. Międzynarodowy Kongres Organizacji Proobronnych. Centralny Zlot Klas Mundurowych w Ostródzie [Ostróda]

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz