Pembroke uczciło Henryka VII Tudora


W miejscowości Pembroke, 10 czerwca br., stało się zadość osobliwej tradycji. Mieszkańcy zapłacili bowiem daninę pochodzącemu z ich miasta Henrykowi Tudorowi, znanemu historii jako Henryk VII.

Uroczystościom towarzyszyło również odsłonięcie wykonanego z brązu posągu, który umiejscowiono obok zamku króla. Wysoka na osiem stóp figura przedstawiająca Henryka VII została stworzona przez rzeźbiarkę Harriet Addeyman, zaś zaszczyt odsłonięcia posągu przypadł Lordowi Prorucznikowi Sarze Edwards.

Zarówno miejscy dostojnicy, w tym burmistrz Pembroke Dai Boswella, Rose Blackburn, jak i Linda Asman, przewodnicząca „Pembroke and Monkton Local History Society”, byli silnie zaangażowani w proces podkreślenia związku miasta z rodem Tudorów.

Odsłonięciu pomnika towarzyszyła oprawa muzyczna, zaś na mieszkańców czekały liczne atrakcje zorganizowane na nadbrzeżu. Być może był to jeden z pierwszych kroków, który finalnie doprowadzi Pembroke do utworzenia ich własnego muzeum poświęconego Henrykowi VII.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz