Proces identyfikacji ofiar stalinowskich zbrodni zostanie ułatwiony


Krewni zamordowanych ofiar w czasie stalinowskich represji w Polsce mogą oddać swój materiał biologiczny do Biura Poszukiwań i Identyfikacji w celu ułatwienia identyfikacji ofiar.

 IPNProcedura jest możliwa do końca czerwca w bazie medycznej IPN na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach. By ułatwić kontakt pomiędzy biurem IPN, a osobami spokrewnionymi z ofiarami, powstała specjalna infolinia.

Do utworzenia tego systemu pracowników IPN zainspirowali krewni ofiar, którzy od 2012 roku, czyli od momentu rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, dzielili się swoimi wspomnieniami, dokumentami, zdjęciami, a także proponowali oddawanie swojego materiału biologicznego.

 W tym roku odbywa się ostatni etap prac ekshumacyjnych. Prowadzony jest przez wiceprezesa IPN Krzysztofa Szwagrzyka. Badania mają trwać do końca czerwca w Łączce w Powązkach Wojskowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Bardzo dobra decyzja.

Zostaw własny komentarz