Do wygrania: 6 T-shirtów z motywem Nocnego Króla z Gry o Tron


Kultowy serial HBO powraca z siódmym sezonem. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jeden z sześciu t-shirtów należy w terminie do 24 lipca 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. W finale 5. sezonu Gry o Tron Cersei Lannister odbywa nago marsz pokutny z Wielkiego Septu Baleora do Czerwonej Twierdzy, który rozpoczyna na kamiennych schodach. W jakim europejskim mieście znajdują się te schody i do jakiej świątyni prowadzą?
 2. Jak nazywał się nieślubny syn polskiego króla z dynastii Piastów, któremu kilka lat po śmierci ojca udało się przejąć władzę?

ponadto napisz nam:

Jakie wydarzenia z historii mogły stanowić inspirację dla scen pokazanych widzom serialu HBO Gra o Tron.

Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

T-shirty od HBO z motywem Nocnego Króla z Gry o Tron. Do wygrania jest sześć t-shirtów. Trzy z nich w wersji damskiej oraz trzy w wersji męskiej. Nagrody rozlosujemy wśród trzech mężczyzn i trzech kobiet, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na nasze pytania.

W krainie Westeros królowie i królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, a także ci o szlachetnym sercu toczą nieustającą walkę o władzę nad siedmioma królestwami. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę. Bohaterowie, którzy chcą rządzić krainą Westeros, są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie. Nikt nie jest bezpieczny, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się nowe, nieznane i przerażające zagrożenie. Bijący rekordy popularności serial produkcji HBO jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia„. W produkcji występują m.in.: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey (300: Początek imperium), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik), Nikolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie, Łowcy głów) oraz Emilia Clarke (Terminator Genisys). W 2012, 2015, 2016 oraz 2017 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii ”najlepszy serial obyczajowy”. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy. Jej twórcami są David Benioff i D. B. Weiss.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

3 komentarze

 1. Inny pisze:

  ZZarąbisty t-shirt!!!

 2. Bilbo pisze:

  Wolę koszulki patriotyczne. Ta postać na koszulce nie jest zbyt przyjemna.

 3. Adam Tomaszewski pisze:

  Kiedyś wygrałem u Was koszulkę z gry o tron (z rok temu, może więcej) do dzisiaj nie dotarła. Teraz macie okazję się zrewanżować 🙂 Chociaż rozumiem, ja sądzę to był błąd sponsora, nie Wasz

Zostaw własny komentarz