Rekonstrukcja bitwy warszawskiej w Ossowie 2017


Od 2005 roku Starostwo Powiatowe w Wołominie organizuje rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie z udziałem wielu historycznie umundurowanych i wyposażonych polskich obrońców oraz bolszewickich agresorów. 

Patriotyczny charakter 97. rocznicy „Cudu nad Wisłą” podkreśli uroczysta Msza Święta o godz. 11.15 w kaplicy na Cmentarzu Poległych celebrowana przez ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. O 13.00 Apel Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 r. i złożenie wieńców na Cmentarzu Poległych. 

Skrócony program:

15 sierpnia 2017 r. (wtorek)

10.00 - modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki
11.15 - uroczysta msza w kaplicy na Cmentarzu Poległych
14.00 - widowisko plenerowe - rekonstrukcja bitwy warszawskiej 1920 r.
15.00-18.00 - piknik historyczny przy Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie
20.45 - gwiazda wieczoru - Zenon Martyniuk z zespołem Akcent
21.30 - laser show

Miejsce: Ossów
Data i godzina: 15 sierpnia 2017 r.
Szczegóły: bitwawarszawska.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. graza pisze:

    D**a Zenek i wszystko inne bylo opoznione o ponad 1,5 godz ...super

Zostaw własny komentarz