X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą 2017


X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą oraz Święto 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w tym roku potrwają w dniach 25 sierpnia-1 września 2017 r.

W piątek, 25 sierpnia od 10.00 w centrum będzie trwał piknik militarny, wystawiony zostanie sprzęt wojskowy z jednostek z całej Polski. O godz. 17.00 rozpoczną się główne uroczystości wraz z uroczystym Apelem z okazji Święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Po Apelu inscenizacja nalotu  bombowego na Mławę oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Marszałka w Parku.

W sobotę, 26 sierpnia zapraszamy na pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich. Od 10.00 Piknik Militarny, od 11.00 występy na scenie zespołów dziecięcych, młodzieżowych, seniorów  z Bartoszyc i Mławy. Punktualnie o godz. 15.00 rozpocznie się X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą. Zaraz po niej niebywała atrakcja  - pokaz dynamiczny współczesnego sprzętu wojskowego wraz z przelotem statków powietrznych MiG 29. Po pokazie koncert zespołu Forteca.

W niedzielę, 27 sierpnia o godz. 17.00  - na estradzie w parku koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Program:

25 sierpnia 2017 r. (piątek)

Centrum Miasta
godz. 17.00

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI OBCHODÓW 78. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I BITWY POD MŁAWĄ
ORAZ ŚWIĘTA 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ

Przyjęcie meldunku
Wręczenie wyróżnień żołnierzom i pracownikom wojska oraz przedstawicielom Miasta Mława z okazji upamiętnienia rocznicy Bitwy o Mławę
Przemówienia okolicznościowe
Apel Pamięci
Salwa Honorowa
Pokaz musztry paradnej
Defilada pododdziałów kompanii honorowej oraz pododdziałów 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
- Inscenizacja nalotu bombowego na Mławę - teatr żywy na ulicy – widowisko plenerowe „Wolność krzyżami się mierzy”
- przejście z zapalonymi zniczami do parku miejskiego
- koncert piosenek patriotycznych na Estradzie w Parku Miejskim w wykonaniu Pawła Stawińskiego

26 sierpnia 2017 r. (sobota)

Pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich

od godz. 10.00 – Piknik militarny. Pokaz statyczny sprzętu wojskowego
godz. 15.00 - WIDOWISKO HISTORYCZNE X REKONSTRUKCJA BITWY POD MŁAWĄ z udziałem grup rekonstrukcji historycznych wojskowych oraz ludności cywilnej

KONCERT ZESPOŁU FORTECA

27 sierpnia 2017 r. (niedziela)
Estrada w Parku Miejskim
godz. 17.00 – występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

1 września 2017 r. (piątek)
Pomnik Piechura

godz. 18.00
Polowa Msza św.
Złożenie kwiatów pod Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich
Zapalenie 864 zniczy pod Pomnikiem Piechura, upamiętniających ofiary Bitwy pod Mławą

Miejsce: Mława, Uniszki Zawadzkie
Data i godzina: 25 sierpnia-1 września 2017 r.
Szczegóły: bitwa1939.mlawa.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. kazimierz pisze:

    Bardzo piekne widowisko.Slowa uznania dla P.Burmistrza Mlawy Pierwszy raz uczestniczylem w tym wydarzeniu.Jestem mieszkancem Malborka ‚gdy zglosilem sie do wladz miasta Mlawy zostalem zaproszony na inscenizacje.Dokumenty czekaly na mnie w namiocie urzedu miasta.Wielkie wyrazy podziekowania.Z powazaniem Kazimierz Czubak z Malborka.

Zostaw własny komentarz