Niezwyciężeni. IPN pokazuje polską historię z Platige Image


Niezwyciężeni to film przygotowany na zlecenie Instytut Pamięci Narodowej. Animacja w kilku minutach streszcza polskie zmagania o wolność. Od napaści Niemiec i ZSRR po upadek żelaznej kurtyny.

Film przygotowano w dwóch wersjach językowych. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean (znany m.in. z ról Boromira i Eddarda Starka), a polskiej – Mirosław Zbrojewicz. Film wyprodukowało studio Fish Ladder / Platige Image.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

6 komentarzy

 1. ewa pisze:

  wielkie BRAWO !!!

 2. Oliwier pisze:

  Uwielbiam ten film. Prawda.

  Pozdrowienia z Angli 🙂

 3. hmm pisze:

  Gdzie jest „Solidarność??? Gdzie jest Wałęsa? Czy tylko papież pomógł Polakom obalić socjalizm??

 4. Z pisze:

  Wałęsa wtedy pisał donosy...

 5. Bilbo pisze:

  Okres PRL-u jest faktycznie przedstawiony super skrótowo. A Wałęsa, cóż, mamy z nim poważny kłopot.

  • Komar pisze:

   To, że wy macie problem z Wałęsą, to nie znaczy, że można negować rzeczywiste dokonania Wałęsy i wymazywać go z historii Polski. Historia Polski w waszej wersji zaczyna przypominać zdjęcie Stalina i jego współpracowników, na którym pojawiają się puste miejsca tam, gdzie stali Kamieniew i Trocki - których wyretuszowano, gdy znaleźli się w niełasce.

Zostaw własny komentarz