Inscenizacja „Obrona Twierdzy Modlin 1939” - 2017


W dniu 23 września 2017 r. na terenie warszawskiej Twierdzy Modlin odbędę się inscenizacja historyczna „Obrona Modlina 1939”.

Uroczystości odbędą się 23 września w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy. W programie część oficjalna - uroczystości upamiętniające samozatopienie Flotylii Wiślanej pod tablicą pamiątkową I Portu Marynarki Wojennej, Msza Święta z Apelem Poległych i asystą wojskową oraz rekonstrukcja wydarzeń z 1939 r., koncert pieśni patriotycznych, film „Jutro idziemy do kina” (na ekranie modlińskie plenery), pokazy formacji wojskowych, stoiska z militariami i wiele innych atrakcji.

Program:

12.30 - uroczystości upamiętniające samozatopienie Flotylli Wiślanej
(ul. Księstwa Warszawskiego)

14.00 - Msza Święta, apel poległych
(ul. Ledóchowskiego)

16.00 - rekonstrukcja historyczna - Obrona Modlina w 1939 r.
(ul. gen. J. Bema 200C)

17.30 - koncert pieśni patriotycznych
(ul. gen. J. Bema 200C)

18.45 - kino plenerowe
(ul. gen. J. Bema 200C)

Dodatkowo: darmowa grochówka, pokazy wojska i sprzętu, stoiska militarne i inne

Miejsce: Warszawa
Data i godzina:  23 września 2017 r.
Szczegóły: facebook.com

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz