„Bursztynowy szlak„ – G. Bąkiewicz oraz ”Podarunek królowej Jadwigi” – B. Ostrowicka – recenzja


Kolejne fantastyczne książki historyczne dla dzieci Wydawnictwa Literatura – tym razem przeznaczone dla najmłodszych czytelników – cieszą oko i otwierają przed maluchami barwny świat historii.

Wydawnictwo Literatura od lat wydaje przepiękne i bardzo ciekawe książki, które – choć przeznaczone są dla dzieci – poruszają tematykę historyczną. Wydawać się to może dziwne i nudne, bo w końcu niewielu najmłodszych interesuje się wydarzeniami z przeszłości. Wszystko jednak zależy od tego, w jaki sposób zapoznaje się je z historią, a Literatura znalazła na to sposób – ich książki uwielbiają zarówno dzieci, jak i młodzież, gdyż są barwne i wcale nienudne!

Do najnowszych pozycji wydawnictwa należą książki skierowane do grupy wiekowej 5+. Są to Bursztynowy szlak autorstwa Grażyny Bąkiewicz oraz Podarunek królowej Jadwigi napisana przez Beatę Ostrowicką. Książeczki nie są skomplikowane i zawierają proste, krótkie opowiadania, które w sprytny sposób opowiadają najmłodszym o ciekawostkach historycznych. Aby zainteresować małych czytelników, autorki w rolach głównych bohaterów postawiły małych chłopców, którzy razem z nimi odkrywają nieznane im do tej pory fakty. Narracja jest lekka, a książki czyta się szybko.

Jednym z największych plusów obu pozycji są przepiękne ilustracje, zajmujące połowę objętości każdego egzemplarza – na każdą stronę tekstu przypada duża ilustracja na kolejnej, co niewątpliwie przykuje uwagę dzieci. Wydawnictwo Literatura, jak zwykle zresztą, zadbało o piękne wydanie książek, ciekawą okładkę, odpowiedni rozmiar czcionki i bardzo dobrą jakość papieru.

Recenzowane pozycje polecam wszystkim, którzy chcą podarować swoim dzieciom książki służące zarówno do zabawy, jak i zdobywania wiedzy. To świetny sposób na to, by zainteresować je historią, obudzić w nich pasję oraz zachęcić do dalszej lektury i nauki.

 

Plus minus:

Na plus:

+ bardzo ciekawy temat

+ prosta narracja

+ piękne wydanie

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Bursztynowy szlak

Autor: Grażyna Bąkiewicz

Wydawca: Wydawnictwo Literatura

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7672-555-0

Liczba stron: 32

Okładka: twarda

Cena: 24,90 zł

 

Tytuł: Podarunek królowej Jadwigi

Autor: Beata Ostrowicka

Wydawca: Wydawnictwo Literatura

Rok wydania: 2017

ISBN: 978-83-7672-554-3

Liczba stron: 32

Okładka: twarda

Cena: 24,90 zł

 

Ocena recenzenta: 9/10

 

Redakcja merytoryczna: Malwina Lange

Korekta: Edyta Chrzanowska

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz