Wywiad z autorkami książki „Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach”


Czytaliście już Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach? Z pewnością zainteresuje Was wywiad z autorkami tej niezwykle ciekawej książki, która jakiś czas temu ukazała się nakładem Wydawnictwa Astra.

Michał Wójcik zaprosił do rozmowy autorki książki o… śmierci i umieraniu. Barbara Faron i Agnieszka Bukowczan-Rzeszut podjęły się stworzenia publikacji ukazującej 49 biografii postaci z historii świata, których życie i kariera upłynęły pod znakiem septem peccata capitalia (siedmiu grzechów głównych). Ich grzeszne życie często kończyła nagła, tragiczna śmierć, którą poddani traktowali jako dowód na sprawiedliwy osąd każdego, kto dopuszczał się niegodziwości w życiu doczesnym.

Wywiad pierwotnie ukazał się na Bukbuk.pl

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz