DO WYGRANIA: „Od Rasputina do Putina. Tajemnice Kremla”


Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się właśnie na rynku najnowsza książka Bernarda Lecomte Od Rasputina do Putina. Tajemnice Kremla. W naszym konkursie wygrać możecie jeden z aż czterech egzemplarzy!

 

 Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z czterech egzemplarzy książki Od Rasputina do Putina należy w terminie do 13 listopada 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 1. W jakich latach Władimir Putin pełnił funkcję premiera Federacji Rosyjskiej?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Cztery egzemplarze książki Od Rasputina do Putina, która ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona.

O książce

Od rewolucji październikowej w 1917 roku Kreml był i pozostaje centrum, ale również symbolem sowieckiego imperium, założonego przez Lenina i Trockiego, powiększonego później przez Stalina. Rządy sprawowali tu Chruszczow i Breżniew, a także Gorbaczow, który doprowadził do upadku ZSRR. Ostatnim lokatorem Kremla jest Putin, który próbuje z lepszym lub gorszym skutkiem przywrócić dawną potęgę.

 •  Ileż zagadek, tajemnic, znaków zapytania i sekretów kryją jeszcze te mury?
 •  Kto zabił Rasputina?
 •  Jak zginął ostatni car?
 •  W jaki sposób Stalin doprowadził do zamordowania Trockiego?
 •  Dlaczego zawarł sojusz z Hitlerem?
 •  Kim naprawdę był Jurij Andropow, a kim zbieg Wiktor Krawczenko i szpieg o pseudonimie „Farewell”?
 •  Jak wyglądały relacje zachodnich polityków z sowieckimi przywódcami?
 • Skąd się wziął i kim tak naprawdę jest Władimir Putin?
Bernard Lecomte prowadzi dziennikarskie śledztwo, łącząc głęboką znajomość historycznych źródeł ze znakomitą sztuką narracji.

Tytuł:  Od Rasputina do Putina. Tajemnice Kremla
Autor: Bernard Lecomte
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 392
Oprawa: twarda
ISBN: 9788311151758
Data premiery: 2017
Cena: 34,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

 1. B pisze:

  kiedy wyniki??

Zostaw własny komentarz