DO WYGRANIA: książki „36 forteli” oraz unikatowe nagrody wprost z Tajwanu [konkurs]


Niezwykle wciągająca i szalenie przydatna w życiu książka Piotra Plebaniaka 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania oraz unikatowa nagroda główna wprost z Tajwanu do wygrania w konkursie portalu Historia.org.pl, Piotra Plebaniaka i Wydawnictwa Zysk i S-ka!

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z dwóch egzemplarzy 36 forteli Piotra Plebaniaka, lub nagrody głównej – ufundowanego przez Autora noża aborygeńskiego lub ręcznej kaligrafii w języku chińskim - należy w terminie do 10 grudnia poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania i pytanie bonusowe:

  1. Jak nazywał się arcyprzeciwnik chińskiego męża starnu i stratega Zhuge Lianga?
  2. Jak nazywa się kobieta-dywersant uważana za najpiękniejszą w historii cywilizacji chińskiej?
  3. Jak brzmi chińskie przysłowie, przytaczane w treści książki nadmierną ilość razy, mówiące o tym, że osiągnięcie kulminacji przynosi nieuchronne odwrócenie tendencji? Dopuszczalne są wersje chińska, polska (w tym także przybliżone)
  4. Pytanie bonusowe:
    Kto kazał sobie codziennie mówić przypomnienie sparafrazowane w tytule ilustracji historycznej 5.1 „nie zapominaj o Atenach”?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl Ponadto zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy tutaj.

UWAGA: Szansę na główną wygraną będą miały jedynie osoby, które odpowiedzą poprawnie na trzy pytania podstawowe i pytanie bonusowe. W treści odpowiedzi prosimy o wskazanie, którą z nagród głównych chcielibyście posiąść.

Nagrody

36 Fortel, Piotr Plebaniak, wyd. Zysk i S-ka, x2
Nóż aborygeński lub ręczna kaligrafia w języku chińskim x1

 

O nagrodzie

Chiński spryt i umiejętność długookresowego planowania są znane i szanowane, zwłaszcza w wymiarze geopolitycznym. Jednak naukę z dalekowschodnich mądrości może czerpać każdy człowiek. Na niekoniecznie orientalnych przykładach Piotr Plebaniak pokazuje, jak można zwiększyć swoje szanse w świecie brutalnej konkurencji.

Książka opisuje tradycję chińskiej sztuki podstępu i najczęściej stosowane sztuczki, zaczerpnięte z pism mistrzów, na przykład słynnego Sun Tzu. Najważniejszą częścią omówienia każdego fortelu są porady praktyczne. Na podstawie jeszcze innych, jaskrawych przykładów podawane są sposoby osiągania konkretnych korzyści i unikania strat. Dodatkowo wszystkie podstępy i instrukcje do nich łączą się, o wypuklenie czego zadbano w szczególności. Podobnie jak kiedyś w opracowaniach lektur, tak i tu obecne są różnego rodzaju odnośniki do innych rozdziałów, co znacząco zwiększa czytelność.

Książkę polecają gen. R. Polko, dr T. Witkowskie i mjr. M. Zimny.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz