Serial „Korona królów” od 1 stycznia 2018 w TVP 1


TVP już oficjalnie poinformowała, że historyczny serial „Korona królów” będzie emitowany od 1 stycznia na antenie Pierwszego Programu. Produkcję będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

Kazimierz Wielki (pierwszy po lewej), kadr z planu / fot. Marcin Makowski, TVP

Akcja serialu rozpoczyna się w 1333 r. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny, żyjący syn – Kazimierz.

Reżyserem serialu jest Wojciech Pacyna, który m.in. współreżyserował „Klan”, „Hotel 52″, „Linia życia” i „Samo życie”. Opiekę literacką nad scenariuszem objęła scenarzystka Ilona Łepkowska.

Obsada: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska) i inni.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Kmin89 napisał(a):

    Niezależnie od tego czy zasadnie czy niento falanhejtu polejensię.

  2. myszka napisał(a):

    Kochani dziś nie miałam okazji oglądać pierwszą część filmu Korona Królów. Czy można w internecie ten film obejrzeć? Jutro druga część nie chciałabym przegapić pierwszej.Dzięki za podpowiedz.

  3. Bilbo napisał(a):

    No i hejt się polał, bo antyPiSowcy mają tylko to do zaprezentowania. Zamiast wymyślić jakiś pozytywny przekaz od siebie, wolą szydzić i wyśmiewać stereotypowych Januszów i Grażyny, którzy zresztą istnieją tylko w ich chorych umysłach.

Zostaw własny komentarz