Konkurs gwiazdkowy: wygraj płytę DVD z filmem Dunkierka


„Dunkierka” to superprodukcja poświęcona jednej z największych operacji podczas II Wojny Światowej. W tym konkursie możecie wygrać płytę DVD zawierającą film Christophera Nolana.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie nagrody należy w terminie do końca 23 grudnia 2017 r. poprawnie odpowiedzieć na poniższe pytania i wysłać odpowiedzi na adres konkursy@historia.org.pl:

  1. Podaj w przybliżeniu (+/- 50 tys.) liczbę alianckich żołnierzy ewakuwaonych podczas Operacji Dynamo (podpowiedzi szukaj tutaj).
  2. W ilu kategoriach film „Dunkierka” został nominowany do Złotych Globów 2018?

Wyniki konkursu opublikujemy w Wigilię, zwycięzcy dostaną od Gwiazdki maila z miłą wiadomością 🙂 Niezależnie od udziału w konkursie zachęcamy do zapoznania się z naszym świątecznym zestawieniem prezentów: → Świąteczny prezent dla fana historii. Zobacz naszą listę do kupienia pod choinkę.

Nie zapomnij o newsletterze

Ponadto by wziąć udział w konkursie zapisz się do naszego newslettera i koniecznie potwierdź rejestrację klikając w przychodzącego linka (rzadko, ale czasem trafia do ofert/spamu). Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Biorąc udział w konkursie pozwalasz nam dowolnie i bezpłatnie wykorzystywać przesłane przez siebie hasło. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

Inne nasze konkursy i wyniki

Możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie. Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi konkursami  zostań naszym fanem na Facebooku.

Nagroda

2 x po egzemplarzu filmu Dunkierka na płycie DVD

Christopher Nolan, twórca kultowej trylogii „Mroczny Rycerz„ powraca w nowym filmie ”Dunkierka”. Superprodukcja poświęcona jednej z największych operacji podczas II Wojny Światowej. Film, w którym główne role zagrali Kenneth Branagh, Tom Hardy, Cillian Murphy i Mark Rylance, zadebiutuje na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD już 18 grudnia.

W 1940 roku, po kapitulacji Francji setki tysięcy alianckich żołnierzy wycofało się do Dunkierki,  niewielkiego miasteczka położonego blisko granicy z Belgią. Wśród nich jest Tommy (Fionn Whitehead), brytyjski szeregowiec, który jako jedyny ze swojego oddziału ocalał z zasadzki zastawionej przez niemieckich żołnierzy. Wraz z tysiącami innych żołnierzy oczekuje na plaży na ewakuację. Ta jednak się nie rozpoczyna.

Tymczasem niemieckie bombowce dziesiątkują wojska stłoczone nad morzem zamieniając plażę w krwawą łaźnię. Zdesperowane dowództwo brytyjskiej marynarki podejmuje decyzję o zajęciu prywatnych łodzi i wykorzystaniu ich do ewakuacji alianckich żołnierzy. Pan Dawson (Mark Rylance) wraz z synem Peterem (Tom Glynn-Carney) postanawiają jednak popłynąć do Dunkierki samodzielnie, na pokładzie własnego statku i spróbować w ten sposób pomóc żołnierzom. Na ich drodze niespodziewanie stają żołnierz (Cillian Murphy) oraz pilot Collins (Jack Lowden)...

Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić żołnierzy.

Na ekrany światowych kin „Dunkierka„ weszła w lipcu 2017 roku z miejsca podbijając serca widzów i krytyków. Wyprodukowany za 100 milionów dolarów film zarobił w kinach na całym świecie ponad 524 milionów dolarów, stając się jedną z najbardziej dochodowych, ale i najchętniej oglądanych produkcji roku. W Polsce ”Dunkierkę” obejrzało w kinach ponad 700 000 widzów.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz