Mimo krytyki Korona Królów osiąga znakomite wyniki oglądalności. Jest liderem rynku


Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów mimo zebrania wielu krytycznych recenzji zanotowała znakomite wyniki oglądalności. Niezależnie od źródła badań telemetrycznych to serial historyczny TVP był w godzinie swojej emisji najchętniej oglądanym programem w Polsce. 

Premierowe dwa odcinki serialu nadane w poniedziałek na TVP1 o godz. 18.30 i 19.00 wg pomiarów klientów Netii cieszyły się ponad czteromilionową widownią. Trzeci odcinek emitowany we wtorek przyciągnął przed ekrany mniej osób, ale TVP nadal zachowała status lidera. Według badań Nielsen Audience Measurement widownia odcinków była niższa o pół miliona, ale nie wpłynęło to na utratę przez serial pierwszego miejsca.

Na pewno osiągnięciu takich wyników produkcji pomaga dogodna pora emisji, ogromna dyskusja medialna wokół serialu oraz efekt nowości. Z reguły pierwsze odcinki nowych programów cieszą się dobrą oglądalnością. Sztuka polega na zachowaniu wysokiej widowni przez cały okres emisji. To udało się przed dwoma laty innej historycznej telenoweli nadawanej przez TVP. Wspaniałe Stulecie w okresie od sierpnia 2015 r. do kwietnia 2016 r. osiągał średnią widownię na poziomie 2,3 mln widzów i będąc przez to liderem rynku. Czy Korona Królów powtórzy ten sukces?

1 stycznia 2018 r.:

Wyniki oglądalności Korony Królów 1 stycznia 2018 r. /fot. twitter.com/KurskiPL

2 stycznia 2018 r.:

Wyniki oglądalności Korony Królów 2 stycznia 2018 r. /fot. twitter.com/KurskiPL

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Bilbo pisze:

    Po pierwsze, zobaczymy przy dalszych odcinkach, bo pierwsze to wielu chciało obejrzeć z samej ciekawości. Po drugie, czy Polacy będą czy nie będą oglądać „Korony królów” to i tak TVP osiągnęła sukces w postaci ogólnonarodowej dyskusji na temat tego serialu. Nawet wyszukiwanie wpadek dowodzi, że jednak wiele osób ogląda serial, choć jest mocno krytykowany.

Zostaw własny komentarz