Korona królów z dodatkowymi odcinkami! Sezon o Kazimierzu Wielkim będzie ich miał 84


Aktorka Marta Bryła, odtwórczyni roli Aldony Anny, poinformowała na Instagramie, że serial Korona królów zostanie wydłużony o 16 odcinków. Sezon poświęcony Kazimierzowi Wielkiemu będzie miał ich zatem 84.

Instagram Marty Bryła

Akcja serialu rozpoczyna się w 1333 r. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny żyjący syn – Kazimierz.

Opieka literacka: Ilona Łepkowska Reżyseria: Wojciech Pacyna Operator obrazu: Krzysztof Pakulski Scenograf: Andrzej Haliński Kostiumograf: Elżbieta Radke Dekorator wnętrz: Teresa Gruber Obsada: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska) i inni.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

15 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  2,5 miliona widzów robi swoje!

 2. klara pisze:

  tylko tyle? czyli emisja do maja, a miało być do wakacji. czy to będzie już koniec opowieści o Kazimierzu Wielkim czy tylko pewnego wycinka z jego życia? jakoś nie chce mi się wierzyć że 40 letni okres panowanie tego króla można zamknąć w 86 odcinkach trwających 25 minut!

 3. Anonim pisze:

  Witam serial Korona Królów jest super bo opowiada dzieje królów Polski właśnie takiego serialu brakowało opartego na faktach:)

 4. Jagoda pisze:

  Serial super. Mam nadzieję,że po Kazimierzu nastąpi dalszy ciąg o Jagiellonach. Warto poznawać naszą historię.Szkoda,że odcinki są takie krótkie powinny być nadawane przynajmniej po 2 jeden za druGIM

  • Maryla pisze:

   Jak na telenowelę przystało i to w najciekawszym momencie.

  • francopilot pisze:

   do Jagiellonów daleko;Jagiełło jeszcze nie przyszedł na świat;jego ojciec Olgierd-nawiązuje nić przyjazni/w filmie/ z Elzbietą,siostrą Kazimierza;sam Kazimierz panuje dopiero ok.6 lat;wiele się jeszcze wydarzy w jego życiu i w Polsce.....

 5. Danuta pisze:

  Ciekawy serial dotyczący naszej , ojczystej historii.Okres panowania Kazimierza Wielkiego to naprawdę frapujący okres w dziejach ostatniego Piasta. Chcąc zgłębić i poszerzyć swoją wiedzę o królu Kazimierzu można sięgnąć po książkę Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. „ Król chłopów”. Chciałabym, aby serial ukazał cały okres panowania króla, nie tylko część jego życia.

  • francopilot pisze:

   tak,Kraszewski napisał końcem XIXw cykl 29 tomów „z dziejów Polski”;jedna z częsci tych historycznych opowieści nosi tytuł„Król chłopów” i dotyczy panowania Kazimierza Wlk.;Autor bazuje na kronikach Długosza-oczywiście poszerza fabułę do celów gatunku powieściowego;sporo przypisów,które pomagają w rozeznaniu co? gdzie? kiedy?i kto?z kim?....dobry materiał na scenariusz filmowy;zanim sięgniemy do opracowań popularno-naukowych-warto polecić tę pozycję.

 6. SzymonovskY pisze:

  Na początku było słabo pod każdym względem ale jest coraz lepiej i oby szli do przodu

 7. asia pisze:

  robi się smutno serial dobiega końca

 8. Kuba pisze:

  Od września 2 sezon.

 9. zwierzyniecki pisze:

  czyli jeszcze ok.14 tu odcinkow?zapewne cały maj.....od września ‚2sezon„?myślę,ze pociągną dalej,wszak wiele się jeszcze wydarzyło w życiu i panowaniu Kazimierza W.i w dziejach Polski....pomimo „oburzenia” tzw.salonu-telenowela przyciąga sporo widzów...jest sporo komentarzy-nie tylko krytycznych,ale też historycznych;ludzie konfrontuję swoją wiedzę z tym co widzą na ekranie,dowiadują się czegoś nowego;szukają dalszych informacji w ksiazkach czy internecie;wielu po raz pierwszy usłyszało o Elżbiecie Łokietkównej czy jej mężu Karolu Robercie,królowej Jadwidze-żonie Łokietka;o Luksemburczykach czy ks.halickim Bolesławie Trojdenowiczu/załozył miasto Sanok/- nie wspomnę....zobaczymy jak sie to” poukłada” w telenoweli?

 10. Grzegorz Tarasik pisze:

  Swietny serial ogladamy z zona kazdy odcinek.Szkoda ze sie skonczyl,ale czekam na 2 serie.Co do aktora p.Krola to powinien grac w 2 serii,gdyz bez niego nie bedzie to juz ten sam film.Panie Kurski prosze zrobic wszystko aby p.Krol pozostal w serialu.

 11. Mateusz,Kamil Ziółko. pisze:

  Dzię dobry Wszystkim Fanom i Starszym i Młodszym Korony Królów Mam Dla Wszystkich Dobre Wieści Podano w Wtorek 23 Maja Że Wrmach Nowego Sezonu Powstanie 160 Odcinkuw a Przez Wakacje Powturka Całego Pierwszego Sezonu Czyli 84 Odcinków Plus Odcinka Specjalnego z 24 Maja.

 12. Evita pisze:

  Jest to seriał, który powinien powstać wcześniej. Jest oglądany przez wielu widzów i przedstawia czasy Polski królewskiej,nieznanej współczesnym. Bardzo dobry serial.
  Proszę i będę wyrazicielem zapewne wielu o dalsze odcinki. Dane było nam poznać losy Henryka VIII za pomocą angielskiego serialu a teraz czas na nas. Równie bogate a nieznane dzieje naszej POLSKI.
  Pozdrawiam

Zostaw własny komentarz