„Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” – K. Radziwiłł – recenzja


Jeśli nie macie jeszcze sposobu na zainspirowanie dzieci do nauki i rozwijania zdolności, koniecznie pokażcie im tę książkę. Może znajdą coś dla siebie?

Polski rynek wydawniczy przeżywa ostatnio renesans książek historycznych dla dzieci. I bardzo dobrze! To ważne, aby młode umysły karmić wiedzą, która z pewnością przyda im się w przyszłości. Jak zdobyć Nagrodę Nobla? to kolejna tego typu pozycja, tym razem poświęcona bardziej i mniej znanym noblistom.

W recenzowanej książce nie chodzi tylko o przedstawienie suchych faktów czy zwykłe zaprezentowanie sylwetek wybranych przez autorkę postaci. Od pierwszej do ostatniej strony ma się wrażenie, że głównym celem jest zainspirowanie młodszych czytelników do zgłębiania wiedzy, ale także do własnego rozwoju i pracy, która w przyszłości może przynieść owoce.

Tematyka książki jest bardzo ciekawa, a całość poprowadzona z pomysłem. Nie ma przydługich życiorysów, które mogłyby zanudzić młodzież, są za to konkretne, interesujące informacje napisane w lekki, przyjemny sposób. Dzięki temu w środku znajdziecie wiele historii przeróżnych naukowców i odkrywców, ale także dzieje samej nagrody ufundowanej przez Alfreda Nobla. To taki, napisany z lekkim przymrużeniem oka, mały leksykon, który może się przydać w każdej chwili, np. przy przygotowywaniu pracy domowej. To minikompendium bawiąc, uczy!

Niewątpliwym atutem książki jest oprawa graficzna. Ilustracje są bardzo ładne, ciekawe i przede wszystkim zabawne, co na pewno spodoba się młodszym czytelnikom, którzy zwracają uwagę na takie rzeczy. Do tego jest twarda okładka, dobrej jakości papier i naprawdę świetna korekta, dzięki czemu nie rażą żadne błędy stylistyczne czy interpunkcyjne. Na Jak zdobyć Nagrodę Nobla? z równą przyjemnością się patrzy, co ją czyta. Ważne także jest to, że całość jest bardzo przejrzysta – nad każdym z opisów widnieje informacja zawierająca datę przyznania nagrody, nazwisko laureata oraz dziedzinę, w jakiej został wyróżniony.

Książkę serdecznie polecam do lektury. Dzięki niej każdy może poczuć i zrozumieć, że w życiu wszystko jest możliwe i że starając się, można wiele osiągnąć. Skoro Nagroda Nobla istnieje, to dlaczego nie spróbować jej zdobyć? Sukces jest w końcu na wyciągnięcie ręki, należy się tylko postarać.

 

Plus minus:

Na plus:

+ temat

+ prezentacja postaci

+ ilustracje

+ korekta

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

Autor: Katarzyna Radziwiłł

Wydawca: Muchomor

Rok wydania: 2015

ISBN: 9788389774910

Liczba stron: 105

Okładka: twarda

Cena: 36,00 zł

Ocena recenzenta: 9/10

 

Redakcja merytoryczna: Malwina Lange

Korekta językowa: Wiktoria Wojtczak

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz