Polska Liga Walk Rycerskich. 4. turniej sezonu 2017/2018 odbędzie się we Wrocławiu


Polska Liga Walk Rycerskich. 4. turniej sezonu 2017/2018 odbędzie się we Wrocławiu

Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Walk Rycerskich miastem gospodarzem turnieju będzie Wrocław. W Hali Stulecia o zwycięstwo w 4. turnieju PLWR sezonu 2017/2018 będzie rywalizować 13 drużyn rycerskich z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki złożone z sześciu turniejów pełnokontaktowych walk rycerskich organizowanych od września do marca. Wyłaniają ligowego Mistrza Polski oraz pozwalają na wybranie Rycerskiej Kadry Polski, która reprezentuje nasz kraj w walkach na mistrzostwach międzynarodowych.

Do walki stają zawodnicy-rycerze w zbrojach stanowiących wierne kopie tych średniowiecznych, z bronią, która od tej sprzed kilku wieków różni się tylko tym, że jest stępiona. W walkach 1vs1 wygrywa rycerz który więcej razy trafi swojego przeciwnika w określonym regulaminem czasie, w walkach 5 vs 5 czy 16 vs 16 to drużyna, która będzie na tyle skuteczna by powalić wszystkich przeciwników na ziemię.

Organizację wrocławskiego turnieju można wspomóc poprzez darowiznę na portalu polakpotrafi.pl.

Wymagana rezerwacja

Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
Data i godzina:  17 lutego 2018 r., godz. 10.00-18.00
Szczegóły: facebook.compolakpotrafi.pl
Organizator: Polska Liga Walk Rycerskich

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz